Reklaam sulgub sekundi pärast

Järvamaal plahvatas kahtlane pulber: reageerisid nii politsei kui ka päästjad

BNS

Järvamaal plahvatas mehe käes kahtlane pulber.
Järvamaal plahvatas mehe käes kahtlane pulber. — FOTO: Anni Õnneleid / Delfi Meedia

Põhja-Järvamaal Käravetel reageerisid esmaspäeval suurte jõududega politsei ja päästjad, kuna olid saanud teate, et ühe mehe käes plahvatas kahtlane pulber.

Ida prefektuuri operatiivjuht Jaanus Murakas selgitas Järva Teatajale, et esmaspäeva hommikul veidi peale kella 9 anti häirekeskusele teada, et Lääne-Virumaal üritas mees käes pulbrit põlema panna, mis plahvatas. "Sündmuskohale saabusid lisaks politseinikele ka päästjad, kiirabi ja demineerijad. Kannatanu, 66-aastane mees toimetati haiglasse," sõnas ta.

Murakas lisas, et politseinikud tegelesid terve esmaspäeva juhtumi uurimisega ning õhtul leiti läbiotsimise käigus Järvamaal Käravetel asuvast korterist veel võimalikku lõhkeainet. "Päästjad evakueerisid kortermaja elanikud ning teavitasid läheduses elavaid inimesi ja andsid edasised juhtnöörid," kirjeldas ta.

Nii tegid õhtul sündmuskohal oma tööd demineerijad ning kohapeal oli ka politsei, kaitsepolitsei, pääste ja kiirabi, et tagada piirkonnas olevate inimeste ohutus. Politseinikud kehtestas piirkonnas perimeetri. Inimestelt paluti mõistvat suhtumist.