Reklaam sulgub sekundi pärast

Head uudised maailmaränduritele! Reedest leevenevad reisimise piirangud

BNS

Reisimine
Foto: 123rf

Valitsus otsustas neljapäeval lihtsustada reisimisel kehtivaid COVID-19 leviku tõkestamiseks mõeldud reegleid; tõendinõue kaob täielikult suurele osale Euroopa riikidest, mujalt tulles saab Eestisse siseneda ega pea jääma eneseisolatsiooni vaktsineerimistõendi, läbipõdemistõendi või negatiivse testi tõendiga.

COVIDi-tõendi nõue kaob reisijatele, kes tulevad Eestisse Euroopa Liidu (EL) ja Euroopa Majanduspiirkonna riikidest ja Andorrast, Monacost, San Marinost, Šveitsist, Vatikanist ja Ühendkuningriigist, teatas valitsuse pressiesindaja. Kõik nendest riikidest saabujad saavad vabalt ületada riigipiiri ega pea jääma eneseisolatsiooni.

Ülejäänud riikidest saabuvad kolmandate riikide kodanikud ja elanikud võivad Eestisse siseneda ega pea jääma seitsmeks päevaks eneseisolatsiooni, kui neil on vaktsineerimistõend, läbipõdemise tõend või negatiivse koroonatesti tulemust tõendav dokument. Riigipiiri ületamiseks testiga sobivad kuni 48 tundi enne piiriületust tervishoiuteenuse osutaja juures tehtud negatiivse tulemusega PCR-test või EL-i terviseohutuse komitee heaks kiidetud antigeeni test.

Kolmandast riigist saabuvad EL-i, Euroopa Majanduspiirkonna ning Andorra, Monaco, San Marino, Šveitsi, Vatikani või Ühendkuningriigi kodanikud ja elanikud vabastab isolatsioonist lisaks eelnevatele ka esimesel võimalusel pärast piiriületust tervishoiuteenuse osutaja juures tehtud negatiivse tulemusega PCR-test või antigeeni test.

Muudatustega tehakse reisimisega seotud korraldus lihtsamaks ja reeglid ühtlustatakse. Esimeses järjekorras kaotatakse piirangud täielikult sellest Euroopa piirkonnast reisijatele, kus epidemioloogilist olukorda jälgitakse ühtsetel alustel ning vaktsineerituse tase on suhteliselt kõrge ja kasutatakse Euroopa Ravimiameti heaks kiidetud vaktsiine.

Kontrollimeetmetest on endiselt vabastatud kõik alla 12-aastased lapsed, ka säilivad erandid diplomaatidele, transiitreisijatele, kauba- ja reisijateveoga seotud töötajatele, elutähtsate teenuste osutajatele, samuti jääb kehtima erand õppe- ja huvitegevuses osalemiseks. Kehtima jäävad ka erandid Ukrainast saabuvatele sõjapõgenikele – neilt ei nõuta riigipiiri ületamisel COVIDi-tõendit.

Neljapäeval antud korraldused hakkavad kehtima 1. aprillil. Valitsuse kommunikatsioonibüroo avaldab korraldused koos seletuskirjadega veebilehel kriis.ee .