Mida ometi panna pidulauale?

Pidulaud
Foto: 123rf

Õige pea on käes meie kõigi oluliseim sünnipäev - vabariigi aastapäev! Selle puhul kutsuvad paljud meist endale kallid inimesed laua äärde, et mekkida head-paremat ning nautida imelist seltskonda. Mis oleks aga maitsev ja samal ajal eestimaine, millega oma sõpru ja perekonda sellel tähtsal päeval rõõmustada?

Uskumatu, aga tõsi! Teadlased on avastanud, et kanepitooted ennetavad ja ravivad koroonat ja nüüd saab igaüks seda tervislikku väetoitu proovida! Tammejuure Mahetalu Läänemaalt valmistab taastuvenergia abil külmpressitud õlisid, kiviveski jahusid, toorhelbeid ja tervislikke kanepitooteid. Rahva tõelised lemmikud on pähkli maitset meenutavad kooritud kanepiseemned ja kanepiõli! Eelista väikese ökoloogilise jalajäljega ehedat mahetoitu ning telli omale meelepärased kanepitooted e-poest või leia kauplustest mahetoodete lettidelt.

Kanepitooted

Klaaside kõlistamiseks sobivad ideaalselt Öun Drinksi vahujoogid. Vahujookide perekonnas on kolm maitset: öun-kadakas, rabarber-kuusk ja kirss-vaher. Kõik Öuna joogid sisaldavad külmpressitud mahedat õunamahla ning on kunstlike maitseainete ja säilitusainete vabad.

Öun Drinksi tooted on alkoholivabad ning inspireeritud Saaremaa loodusest, loovad meeleolu ja annavad kõigile selle õige pidupäeva tunde.  Elegantsed ja puhaste maitsetega vahujoogid sobivad igas vanuses inimestele ning oma lemmiku leiavad nii täiskasvanud kui ka lapsed!

Öun

Pidulauda kattes võiks kindlasti eelistada just mahetooteid ning seda pakub Saidafarm, kus ei ole algusest kuni tänaseni kasutatud mürkkemikaale ega keemilisi väetisi. Tegemist on juba 1992. aastast tegutseva mahefarmiga, kus valmivad erinevad maitsvad mahepiimast tooted, nagu näiteks jogurtid, kohupiimad, juustud ja juustukrõpsud.

2020. aastal tuldi turule külmkuivatatud juustukrõpsudega, mis on valmistatud nende enda Saida juustust, variatsioonides köömne-, tilli- ja küüslauguga. Need lõigatakse juustukrõpsu mõõtu ja sügavkülmas vaakumiga muutub juust kuivaks. Krõpsud säilivad suletuna enam kui aasta ja on ideaalseks snäkiks saunas, matkale minnes, sporti tehes või kasvõi niisama. Juustukrõpsud on äärmiselt toitvad ja annavad palju energiat.

Juust

Ühe tõelise pidulaua krooniks on muidugi liha ning Muhu Liha pakub värsket kodumaist lammast aastaringi! Muhu Liha eesmärgiks on pakkuda Eestimaa niitudel kasvanud õnnelike lammaste ja veiste maitsvat liha. Kogu tooraine pärineb Eesti läänesaarte taludest ja tooted valmivad Muhu saarel. Pikalt looduslikult liigirikkal karjamaal kasvanud liha on tervislik ning maitsev. Tootjad ei kasuta väetisi ega pestitsiide ning kõik valmistakse puhtas looduses kasvanud loomade lihast.

Muhu Liha tooteid saab e-poest tellida koju üle Eesti!

Kas julgeksid proovida midagi enneolematut? Selleks, et hoida oma kehas tasakaalu ja säilitada hea tervis, tasuks proovida musta pässiku tõmmist. Tõeliselt ehe ja looduspärane toode on võitnud paljude klientide südamed, kes vannuvad, et pole eales oma tervise üle nii rahul olnud kui peale selle proovimist. Lahemaa pärimuskoda teeb puhta käsitööna kolm ööpäeva valminud tugevat tõmmist 0,5- ja 1-liitristes taassuletavates pudelites, mis säilivad avamata vähemalt ühe aasta. Avatud pudelit tuleks hoida jahedas, eelistatult külmkapis. Nii säilib see kenasti vähemalt kolm kuud. Tõmmises esineb loomulikku setet, enne tarvitamist tasub pudelit loksutada!

Pässik

Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamine ei saa ometigi mööduda ju millegi magusata! Miks mitte panna seekord peolauale koogi asemel üks tõeliselt suur mustsõstraga tume šokolaad, kuhu on peidetud isegi natuke alkoholi! Mustsõstrašokolaad on tõeline maiuspala tõsistele šokolaadisõpradele, mis jääb alatiseks Eesti Vabariigi sünnipaevašokolaadiks. Igal uuel aastapäeval vahetub ainult pakendil näha olev sünnipäeva number.

Šokolaad
Eesti lipp

Mida aga pakkuda vabariigi aastapäeval neile, kes liha ei tarbi? Otsustada võib olla üsna keeruline, aga õnneks tuleb siinkohal appi kodumaine ettevõte Thormi, kelle uus lihaalternatiiv võib petta isegi kõigesööjad ära!

Thormi esimene toode on koostöös Eesti teadlastega valminud taimne “hakkliha”, mis koosneb peamiselt herne ja kaera valgust. Lisaks rohkele valgule sisaldab see tublisti kiudaineid ja vajalikke B-rühma vitamiine ning rauda. Tegu on küll vegantootega, aga mõeldud eelkõige kõigesööjatele, kes soovivad rohkem tarbida taimseid tooteid. Thormi sobib kõikidesse toitudesse loomse hakkliha alternatiivina ning maitseb sama meelepäraselt või veelgi paremini kui liha!

Kogu kokkamise inspiratiooni ka Thormi gurmeekoolist!

Eelista sel vabariigi aastapäeval eestimaist ja kata oma peolaud hea ja paremaga, mis on valminud siinsamas meie kodumaal meie enda inimeste poolt!

Kommentaarid puuduvad