Reklaam sulgub sekundi pärast

GALERII | Vägev! Vabariigi aatapäeva paraadil osales üle 800 kaitseväelase

Johanna Alvin

Aastapäeva paraad
Aastapäeva paraad — FOTO: Karli Saul

Eesti Vabariik tähistab sel aastal oma 106. sünnipäeva, mille raames korraldati taaskord Vabaduse väljakul paraad, kus osales pea 840 kaitseväelast.

Üksused rivistusid Vabaduse väljakul kell 11. Paraadi võttis vastu president Alar Karis ning paraadi juhatas kaitseväe juhataja kindral Martin Herem. Paraadi rivistaja oli kaitseväe veebel ülemveebel Enn Adoson. 

Paraadist võttis osa pea 840 osalejat ja 31 ühikut tehnikat, kokku osales paraadil 34 lippu, 5 kompaniid, 11 rühma, 2 orkestrit ehk sõjaväeorkester ja Kaitseliidu orkester ja 4 teenistuskoera. 

Vaata meeleolukat galeriid Vabariigi aastapäeva paraadist!

Esindatud oli Eesti vabariigi riigiliputoimkond, kaitseväe liputoimkond, kõikide väeliikide liputoimkonnad koos üksustega, erioperatsioonide väejuhatuse liputoimkond koos üksusega, kaitseväe akadeemia, sõjaväepolitsei Vahipataljon, Kuperjanovi jalaväepataljon, diviisi staabi-ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, Kaitseliit, Naiskodukaitse, sisekaitseakadeemia ja vanglateenistus. Samuti osalesid paraadil Balti kaitsekolledži-, CCDCOE-ja NFIU liputoimkonnad. Paraadil oli esindatud ka reservväelaste üksused 2. jalaväebrigaadi 1. ja 2. Kuperjanovi jalaväepataljonist. 

Liitlastest oli paraadil esindatud Islandi ja Poola liputoimkonnad ning Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi, Prantsusmaa ja Ameerika Ühendriikide liputoimkonnad koos üksusega. 

Palju õnne, Eesti!

Kommentaarid puuduvad