Reklaam sulgub sekundi pärast

FOTO | Käpapatrull esindatud! Aastapäeva paraadil osalesid tublid teenistuskoerad

Johanna Alvin

Teenistuskoerad aastapäeva paraadila
Teenistuskoerad aastapäeva paraadila — FOTO: Karli Saul

Lisaks tublidele kaitseväelastele, osalesid Vabariigi aastapäeva paraadil ka armsad teenistuskoerad. Sel aastal esindasid Eesti käpapatrulli neli koera.

Aastapäeva paraadil marssisid koos kaitseväelastega neli tubli teenistuskoera. Eesti käpapatrulli esindasid Komm, Vico, Picasso ja Romi. 

Tore on ka teada, et tänasel Eesti sünnipäeval, tähistab koer Picasso samuti olulist tähtpäeva. Nimelt sai Picasso täna ühe aastaseks. Palju õnne!

Vaata meeleolukat aastapäeva paraadi galeriid!

Paraadist võttis osa pea 840 osalejat ja 31 ühikut tehnikat. Kokku osales paraadil 34 lippu, 5 kompaniid, 11 rühma, 2 orkestrit ehk sõjaväeorkester ja Kaitseliidu orkester ja 4 teenistuskoera. 

Esindatud oli Eesti vabariigi riigiliputoimkond, kaitseväe liputoimkond, kõikide väeliikide liputoimkonnad koos üksustega, erioperatsioonide väejuhatuse liputoimkond koos üksusega, kaitseväe akadeemia, sõjaväepolitsei Vahipataljon, Kuperjanovi jalaväepataljon, diviisi staabi-ja sidepataljon, 1. ja 2. jalaväebrigaad, Kaitseliit, Naiskodukaitse, sisekaitseakadeemia ja vanglateenistus. Samuti osalesid paraadil Balti kaitsekolledži-, CCDCOE-ja NFIU liputoimkonnad. Paraadil on esindatud ka reservväelaste üksused 2. jalaväebrigaadi 1. ja 2. Kuperjanovi jalaväepataljonist. 

Liitlastest oli paraadil esindatud Islandi ja Poola liputoimkonnad ning Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi, Prantsusmaa ja Ameerika Ühendriikide liputoimkonnad koos üksusega. 

Palju õnne, Eesti!

Kommentaarid puuduvad