Reklaam sulgub sekundi pärast

EV106 | Hõrgutised pidulaual! Vaata, millist toitu pakutakse presidendi vastuvõtul Estonias

Johanna Alvin

Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul pakutakse Estonias presidendi vastuvõtul igasuguseid erilisi kodumaiseid maitseid, mida kõik külalised mekkida saavad.

Reporter Desiree Mumm viskas pilgu peale Estonia teatri ajutisele kööginurgale, kus usinad kokad pidulistele presidendi vastuvõtuks igasugust põnevat valmistavad. 

Desiree tabas kokk Urpo Reinthali, kes kirjeldas, millist soolast kõhutäidet nad külalistele pakuvad. "Täna me pakume puhtalt Tartu ja Lõuna-Eesti maitseid. Peipsi äärest ka muidugi. Meil on siin näha käsitöö õlleõhik, mis on tumeda õlle peal tehtud. Seal sees on seemned ning seal peal on ebaküdoonia ja ürdimajonees. Muidugi on ka suitsutatud peipsi rääbis ja siiamari ka, mis annab eriti hea maitse kokku."

EV106: Põnevad pidulaua maitsed
EV106: Põnevad pidulaua maitsed — FOTO: TV3

Magusapoolisest pakutakse külalistele näiteks mustika puffe, mis reporteri peaaegu sõnatuks võtsid. "Täna õhtul pakume väga moodsat magustoitu. Siin on mustika puff sidrunikreemiga. See on 100% vegan toit," sõnas laua taga askeldanud kokk. "Minu lemmikud on kommid. Need on trühvlid. Kõrvitsatrühvlid," näitas toidumeister oma kätetööd.

EV106: Koka lemmiktoit
EV106: Koka lemmiktoit — FOTO: TV3

Külalistele on maitsmiseks 41 erinevat suupistet, millest 7 on magusad. Kokku valmistatakse 14 200 soolast ja 3200 magusat ampsu.

Vaata videost, milliseid põnevaid hõrgutisi pakutakse presidendi vastuvõtu külalistele!

Kommentaarid puuduvad