Reklaam sulgub sekundi pärast

EV106 | Galerii: aasta tähtsaim sündmus on alanud! Vaata, millised tuntud tegelased saabusid Estoniasse

Johanna Alvin

EV106: presidendi vastuvõtt
EV106: presidendi vastuvõtt — FOTO: Karli Saul

Eesti presidendi vastuvõtt Estonia teatris on alanud. Suurejoonelisele peole on kutsutud nii näitlejaid, poliitikuid ja palju teisi seltskonnategelasi.

Tänavu on 24. veebruaril presidendi vastuvõtule kutsutud traditsiooniliselt inimesed paljudelt elualadelt, nende seas ka näiteks möödunud aastal silma paistnud kultuuri- ja sporditegelasi, hariduselu edendajaid, vaimse tervise eest seisjaid, ühiskonnategelasi, poliitikuid, riigiametnikke ja Eestisse akrediteeritud suursaadikud. Parlamendist on kutsutud riigikogu juhatus, komisjonide esimehed ja aseesimehed ning fraktsioonide juhid.

Vaata, millised seltskonnatähed saabusid presidendi vastuvõtule!

Toimuva vabariigi aastapäeva kontserdi kunstiline juht on Jaan-Eik Tulve.

Tulve sõnul on aastapäevakontsert just niisugune, nagu elu meie ümber: habras, lootusrikas, pühalik, rõõmus, nukker, intiimne, vahel ka valus. „Et elus hästi hakkama saada, peab meil olema koht, kust leida tuge. Enamusele on selleks kodu ja laiemalt kodumaa,“ rääkis Tulve. „Kogu loodu on tervik ning meil ei ole ka siin väikesel maal võimalik millegi eest peitu pugeda. Nii elame praegusel ajal üle erinevaid pingeid, milles me ise ehk otseselt süüdi ei ole, kuid mis meid väga tugevalt mõjutavad. Saame vaid loota, et need pinged ajapikku lahenevad ja sellele on meil kõigil oma võimalus kaasa aidata. Eelkõige hoides oma kodu, kus on turvaline, hea ning kus inimesed armastavad ja hoiavad üksteist.“

Kontserdi loomingulise meeskonna tuumikus on lisaks kunstilisele juhile Jaan-Eik Tulvele ja lavastaja Maria Petersonile veel kunstnik Kristjan Suits, videokunstnik Sander Põldsaar, valguskunstnik Priidu Adlas ning produtsent Priit Mikk. Eesti inimeste kodudesse jõudva vabariigi aastapäeva teleülekande Estonia teatri- ja kontserdimajast toovad vaatajateni režissöörid Erle Veber, Elo Selirand ja produtsent Margus Saar.