Reklaam sulgub sekundi pärast

Rokkar OLLIE oma mineviku traumadest: lubasin endale, et enam kedagi ligi ei lase

OLLIE
OLLIE — FOTO: Johan Hallimäe

Äsja uue singli "Heartless" avaldanud rokkar OLLIE pihib, et ka tema elus oli periood, kus ta oma südame armastusele sulges, sest kartis haiget saada. Õnneks tuli ta sellest kohast välja ja usub täna, et sellistes olukordades on oluline ka hoopis peeglisse vaadata.

Mis on loo kirjutamise protsessis kõige raskem? 

Kõige raskem osa loo kirjutamises on enda egost ülesaamine ja mingi ideega lõpuks edasi minemine. Ei maksa ootama jääda mingit the one ideed, mida kunagi ei tule. Sa pole eriline, sa ei hõlju teistest kõrgemal. Saa üle ja tegutse! (Iga kord jaman sellega).

Inspiratsiooni leidmiseks on vaja oma minevikus tuhnida ja mingid negatiivsed emotsioonid taas esile tõsta. "Tõmba normiks ja ela hetkes," soovitab OLLIE iseendale ja jätkab: "Aga eks need negatiivsed tunded loovad tugeva põhja, mille peale järgmist masendavat lugu hakata treima. Keegi teine seda ei tee." (muigab)

Kas oled nüüd heartless ehk südametu?

Ise oled. Tegelt keegi pole. Kui kohtad kedagi, kes tundub emotsionaalselt kättesaamatu, siis on seal alati mingi põhjus. Okei, mõni tõesti sünnib täieliku psühhona, aga enamasti voolivad meid meie negatiivsed kogemused ja tekitavad kaitseseinad, mille alla laskmine nõuab erakordses mahus julgust ja pingutust.

Jah, mul oli küll periood, kus ma lubasin endale, et enam kedagi ligi ei lase. Ei taha, et su süda murduks? Teeskle, et sul polegi seda. Nice lahendus! Ausalt, rõve koht, kus olla.

Jumal tänatud, et sealt välja tulin ja ühele inimesele end siiski avasin. Mis ta mulle teha saab? Haiget? Ma jään ellu ju ikka. Olen varemgi haiget saanud, aga ma olen endiselt siin! Ja kui haiget ka sain, järelikult oli seal ka mingi põhjus. Mingi õppetund, mida lihtsalt oli vaja. Ei saa üle ega ümber. Tore on teisi süüdistada, kuid halloo, vaata peeglisse ka. Sellised õppetunnid õpetavad sind ise ennast väärtustama. Kui sa aga manipuleeriv egomaniakk oled, siis vastupidi - õpid (loodetavasti) teisi väärtustama. Igaljuhul õpib keegi kedagi väärtustama. Ja siis me kõik väärtustame üksteist - ilus maailm, kus elada.

Kellele see lugu on ehk kes peaks seda kuulama?

Las kõik kuulavad. Ja kõik teevad omad järeldused. Ma ei tea, mitu korda ma olen kuskilt lugenud, et keegi mu loost teistmoodi aru sai. Valesti, ei. Aga just teistmoodi. See paneb mind ka oma lugu teisest perspektiivist nägema ja toob mulle palju rõõmu. Just see ongi ilus, kui lugu suudab puudutada erinevaid inimesi erineval moel. Mõtle, kui see kedagi ei puudutaks. Tragöödia. Mõttetu! Appiiii!

Puudutagu see lugu ka sind. Kuidas iganes sa seda hetkel tunned! Ja siis 5 aasta pärast kuulad ja puudutab hoopis teistmoodi. Liigume edasi - pidevalt. Hell yeah!

Mis soovitusi annad fännidele, kes on sellise inimesega enda elus kokku puutunud?

Praktiseerige kaastundlikkust. Kui sa puutud kokku heartless tüüpi inimesega, siis mõista, et seal taga võib olla traumasid, mida sa oma kõige tumedamal päeval ei oskaks ettegi kujutada. Püüa teda mõista.

Miks ta on selline? Kas mina tema olukorras suudaks olla parem? Tõsiasi on see, et ega selle inimesega tegemist teha pole sulle ka tervislik. Deemonitel on kalduvus ühelt inimeselt teisele edasi kanduda. Üks hetk proovid inimest aidata, järgmisel hetkel avastad, et sul on küljes ebakindlused, mis saadavad sind kogu elu. Valik on sinu - You've got the power! Üldiselt inimesed ei muutu. Ainult trauma muudab. Kui sa oled ikka sitas suhtes ja loodad et inimene muutub, muutub ta VÕIB-OLLA alles siis, kui sa ta maha jätad ja ta selle tagajärjel mingi tugeva eneseavastuse teekonna läbi käib. Selleks ajaks oled sa muidugi juba edasi liikunud ja te enam kokku ei puutu. Järjekordne maasikas elu poolt.

Kui sa ise oled heartless...oh jah... Ma ei taha üldse mingit preacher'it (jutlustaja - toim.) mängida, aga kui sa ennast teistest inimestest välja lülitad ja suhtud neisse pinnapealselt, tuleb varem või hiljem sulle elu poolt üks mõnus ketukas - ühel või teisel moel. Ole julge. Ava ennast kellelegi. Kui sa seda teed ja sulle kajab vastu ainult hukkamõistu või arusaamatust, siis mõista, et see pole sinu süü, vaid siis on lihtsalt tegemist vale inimesega. Otsi edasi. Tasa ja targu. Ära muretse, sa tõmbad ligi seda, mida sa välja annad. Kui sa lased oma ebakindlustel end juhtida, siis tõmbad sa ligi inimesi, kes neid ebakindluseid ära kasutavad. Elust natuke otsekohesem näide - kui sul on meeleheitlikult vaja meeste tähelepanu ja sa hakkad käituma nagu l*ts, tõmbad sa ligi mehi, kes kohtlevad sind kui l*tsi. Ennast väärtustavad mehed ei pööra nägu su poolegi ja kõik see "hea kraam" jookseb sinust mööda ja nii ongi.

Vahet ei ole, kas oled mees või naine. Kõik petavad kõiki ja selle tagajärjel kardavad kõik haiget saada - siis justkui kaitsemehhanismina kõik petavad veel rohkem ja nõnda eluke edasi veereb. Tekib tugev viha ning selle viha tagajärjel suhtuvad inimesed üksteise vastu väga pinnapealselt, võib-olla isegi vägivaldselt. Hirm haiget saada on lihtsalt nii sügaval kontides. Kui sellest hirmust lahti ei lase, jääd üksikuks ja sulged ukse oma elu potentsiaalselt kõige tähenduslikuma ja ilusama asja ees - see on armastus ja tugev side teise inimese vastu. Kui oled vägivaldne, siis varem või hiljem viib keegi sind metsa.

OLLIE lisab, et tegelikult on see teema väga mitmetahuline ja hõlmab endas väga paljusid erinevaid aspekte: "Kuulake laulu ja leidke just see, mis teie elu ja kogemustega kokku käib. Erinevates eluetappides ja erinevas vanuses võib see sama lugu väga erinevalt mõjuda ja kui lugu tekitab emotsioone, siis olen mina enda tööga rahul."

Kuula OLLIE uut lugu "Heartless"!

OLLIE muusikat saab sel suvel nautida erinevates paikades üle Eesti. Lähiajal astub rokkar üles "Ööpäev Põlvas" koguperefestivalil (01.06 kell 16.00 Põlva keskväljakul) ja Ulila rockil (08.06 Ulilas).