„Laser“ uus hooaeg toob vaatajateni eriti põnevad teemad ja eksperimendid

Juba 3. veebruaril alustab särava ja südika saatejuhi Marii Karelli juhtimisel uut hooaega „Laser“, tuues TV3 esmaspäevaõhtutesse värskeid eksperimente, üllatavaid avastusi ja värvikaid persoone.


Kõik me mäletame „Laseris“ nähtud ja seejärel elavat vastukaja tekitanud lugusid: kui palju mikroplasti on meie vannitoas; kas poesai võib põhjustada seedetrakti põletikke; või siis – kas WCs käimiseks peab tõesti metsa sammalt korjama minema?  Just sama intrigeerivalt ja õpetlikult innustab „Laser“ vaatajaid värskete teemadega ka uutes saadetes ning ikka selleks, et inimestel oleks keerulises maailmas lihtsam olulisi valikuid teha. „Meie tunnuslauseks on „Teejuht paremasse maailma“ ning sellest me saadet tehes alati ka lähtume,“ selgitab Marii Karell.


Juba uue hooaja avasaates võetakse ette mitu põnevalt päevakajalist teemat. Näiteks kõiki lapsevanemaid aina enam kimbutav küsimus – kui palju anda lapsele nutiaega
ehk kui vanalt ja kui palju lubada lapsel kasutada nutiseadet, et see tema aju ei kahjustaks? Sõna saab Mihkel Raud, kelle arvamus järeltulijate ja nutiseadmete suhtest on kõike muud kui etteaimatav. Või siis igati asjalik test – kas poekosmeetikale on alternatiivi ehk kui tõhusad ja loodussõbralikud on kosmeetikavahendid, mida saab kodus ise valmistada? Saatejuhi sõnul tuli idee selleks eksperimendiks televaatajalt, kes kirjutas, on juba aastaid kosmeetikapakendite kasutamist vältinud, sest valmistab vajalikud tooted ise. „Nii testingi enda valmistatud deodoranti, millel on looduslikud koostisained ning mis töötab üllataval moel väga hästi ega aja üldse higistama,“ märgib Marii Karell.


Kui uurida, kui lihtne on kõigi „Laseri“ eksperimentide jooksul kogutud tarkuste järgi elada, siis Marii muigab ja tunnistab, et tegelikult üsnagi keeruline, kuid paljusid nippe on ta tõepoolest ise kasutama hakanud ja nende järgi oma harjumusi muutnud. 


„Laseri“ saadet tehakse suures osas koos abikaasa Siim Männikuga ning tihti on eetrisse jõudvate eksperimentide katseala nende oma kodus. Marii kirjeldab, kuidas nad hiljuti proovisid, kas väikese kaameraga saab filmida, mis toimub nõudepesumasinas selle töötamise ajal. „Eesmärk oli välja selgitada, miks mõned nõudepesutabletid jätavad osa pulbrit nõudele ning miks mõned ökotabletid nõusid puhtaks ei pese. Tulemustest saab teada juba saates,“ lubab ta. 


„Ühesõnaga – kogu meie elu nii tööl kui ka kodus on üks suur laser!“ muigab Marii, plaanides juba järgmist võttepäeva ja olles seejuures kadestamisväärselt energiline. Selgub, et erksuse põhjus on samuti seotud ühe järjekordse põneva eksperimendiga: „Praegu on mul selline periood, kus püüan tõusta hommikuti kell viis ehk viljeleda elustiili, mis ühendab neid, kes kuuluvad nn kella 5 klubisse. Ärkan kell 5 hommikul, võimlen, mediteerin ning siis teen tööasju – hommikul jõuab väga palju ning sellest kõigest saab ka energiat!“


„Laser“ uus hooaeg on TV3s 3. veebruarist, esmaspäeviti kell 20.00.