Reklaam sulgub sekundi pärast

Kui suvitamine muutub põrguks: 6 reisisihtkohta, kus randa ei tasu minna

Madu rannas
Madu rannas — FOTO: 123rf

Päike, soe vesi ja ilus loodus ei tähenda alati paradiisi, vaid vahel võib selles peituda hoopis turistile tundmatuid ohte. Uurisime reisisihtkohti, kuhu reisisellil ei tasuks pigem ujuma minna.

Cape Tribulation, Austraalia – ohtlikud olendid

Austraalias Queenslandi põhjaosas asuv Cape Tribulation on koht, kuhu turistid pigem minema ei peaks. Piirkonnas elavad meduusid, mürgised maod, krokodillid ja kasuaarid, mis on võib-olla maailma kõige hirmutavamad linnud. Kasuaarid on suured lennuvõimetud linnud, kes on sugulased emudega ja võivad Austraalia Geographicu andmetel kaaluda üle 72 kilo. Provotseerimisel võivad kasuaarid olla agressiivsed ja võimelised tekitama vigastusi.

Hanakapiai rand, Hawaii – tugevad hoovused

Hanakapiai rand asub Kauai Napali rannikul ja on ligipääsetav ainult Kalalau raja kaudu. Hanakapiai rand on üks ohtlikumaid kohti maailmas, kuhu ujuma minna, kuna võimsad hoovused ja lained tõmbavad inimesi merre. Kui ujuja satub tugeva hoovuse küüsi, on lähim ohutu kaldaala umbes kümne kilomeetri kaugusel. Nende ohtlike tingimuste tõttu on ametlikult neis vetes hukkunud vähemalt 30 inimest, kuid väidetavalt peab lähedal asuv küla Hanakapiai rannas hukkunute kohta arvestust ja tegelik arv ulatub 80ne lähedale.

Gansbaai, Lõuna-Aafrika Vabariik – mõrtsukhaid

Gansbaaid on kutsutud "maailma suureks mõrtsukhai pealinnaks" nende ohtlike röövloomade arvukuse tõttu, kes rannikul varitsevad. Haisid meelitab piirkonda 60 000 hüljestest koosnev koloonia, mis elab Dyeri saare ja Geyser Rocki vahelises väikeses kanalis, mida nimetatakse ka "Shark Alleyks" (eestik. hai-allee). Nii ohtlikud kui need veed ka pole, saavad külastajad tegelikult nendele hirmutavatele olenditele ohutult lähedale pääseda, minnes koos reisifirmaga puuris sukelduma. Ujuda siiski ei tasuks.

Haid ja puurisukeldumine
Haid ja puurisukeldumine — FOTO: 123rf

Chowpatty rand, Mumbai – reostus

Mumbai Chowpatty rand on üks maailma saastatumaid randu, mis muudab sealse mere ujumiseks kõlbmatuks. Hindustan Timesi andmetel on veed täis Mumbai linna mahavisatud prügi ja muid jäätmeid. Selle ranna liivad on samuti reostatud, kuid vabatahtlikud on viimastel aastatel võtnud enda ülesandeks võimalikult suure osa prügist puhastada. Veekogud on aga linna reovee ärajuhtimise tõttu väga saastunud ja samuti on ka liiva olukord väga halb. USA Keskkonnakaitseagentuuri andmetel võib saastunud vees ujumine põhjustada haigusi, nagu kõhulahtisus või kurguvalu, või isegi tõsisemaid haigusi lastel, eakatel ja nõrgenenud immuunsüsteemiga inimestel.

Põhja-Austraalia rannad – mürgised meduusid

Täringmeduusid on maailma kõige ohtlikumad ja mürgisemad meduusid, mis kasvavad kuni 30 cm laiuseks ja millel on 60 kombitsat, mis võivad ulatuda kuni 6 jala pikkuseks. Neid vees läbipaistvaid meduuse võib leida suurte gruppidena piki Austraalia põhjarannikut. Nende kombitsate kõrvetus on nii valus, et mõnel ohvril peatub süda enne kaldale jõudmist. The Independenti andmetel on alates andmete koguma hakkamise algusest Austraalias täringmeduuside kõrvetuse tõttu surnud ligi 80 inimest.

Kilauea musta liiva rannad, Hawaii – aktiivne vulkaan

Vulkaanide rahvuspargis asuvad Kilauea musta liivaga rannad võivad tunduda kutsuvad, kuid kahjuks on need ohtlikud. Rannad asuvad maailma ühe aktiivseima vulkaani, Kilauea mäe kõrval, mis on alates 1983. aastast pidevalt pursanud ja paiskab ookeani kuuma laavat. Mereuurijate andmetel võib vee temperatuur ulatuda peaaegu 70 kraadini ja mõnes kohas lausa 87 kraadini.

Kommentaarid puuduvad