Reklaam sulgub sekundi pärast

“Just see on Euroopa odavaim riik!” Miljonineiu avaldab põhjalikud nipid, kuidas soodsalt reisida

Raili Stina Reidla

Miljonineiu
Miljonineiu teab, milliseid nippe kasutades saab hoida reisi pealt raha kokku. — FOTO: Erakogu/kollaaž

Suvi on aeg, mil paljud inimesed lähevad reisile - kas siis kaugele mere äärde mõnulema ja D-vitamiini ammutama või hoopis harivale reisile uusi kultuure ning riike avastama. Rahatarkuse jagaja ja investor Miljonineiu avaldab oma nipid, kuidas reisides raha säästa, aga samas seda ikkagi nautida.

Kas võtta pigem pakettreis või ise korraldada? 

Tavaline praktika ütleb seda, et eelistada võiks ikkagi ise korraldatud reise, sest tavaliselt on pakettreisid kallimad. Võib juhtuda, et satud mõne eriti hea viimase hetke pakkumise otsa, mis on superhinnaga, aga üldjuhul on ikkagi mõistlik tõesti ise reis kokku panna. Nii saad oma reisikulud kontrolli all hoida ning leida just endale sobivaimad lennupiletid, transpordivahendid ja majutuse.  

Samuti võid tänu ise planeerimisele leida paremaid allahindlusi, sest oled otseselt broneeringu tegemisega seotud ja vahendajaks ei ole lisa reisiplaneerijat, kes samuti oma töö eest tasu soovib.

Enda korraldatud reisi eeliseks on ka see, et saad ise valida, millal ja mida teha tahad. Saad planeerida reisi vastavalt enda huvidele ja eelistustele. See võimaldab luua just unikaalse ja isikupärase reisikogemuse. Omaenda reisi kavandamine on tegelikult põnev etapp ühe reisi juures.

Esimest korda reisi planeerides, võib tunduda see keeruline ning peavalu tekitav, kuid tegelikult on kõik väga lihtne ning peale esimest korda läheb juba ka loomulikult asi selgemaks.

Kust kohast ja kuidas leida soodsaid lennupileteid?

Minu lemmikud veebilehed odavate reiside planeerimiseks on hetked.ee ning trip.ee, kust leiab hulgaliselt soodsaid lennupileteid erinevatele kuupäevadele. Loomulikult peab ise olema suhteliselt paindlik ja kannatlik, sest kohe ei pruugi olla täpselt seda pakkumist, mida soovid. Aga usu mind, siinkohal tasub kannatlikkus ikka sajaga ära.

Lisaks sellele oskan veel välja tuua mõned veebilehed, mis teevad planeerimiseprotsessi lihtsamaks:

www.skyscanner.net -  saad otsida odavaid lennupileteid, hotelle ja autorenditeenuseid;
www.kayak.com - võimaldab otsida lennupileteid, hotelle, autorenditeenuseid ja puhkusepakkumisi;
www.momondo.com -  saad otsida odavaid lennupileteid ja hotellibroneeringuid;
www.expedia.com - pakub laias valikus reisiteenuseid, sealhulgas lennupiletid, hotellid, autorent ja puhkusepaketid.

Kust kohast leida odavaid ööbimiskohti?

Ööbimiskohtade osas on samuti tegelikult mitu erinevat valikut. Võid otsida odavaid majutuskohti eelnevalt mainitud veebilehtedelt, mida juba soovitasin, kuid mina tavaliselt otsin esimesena AirBnb’st majutusvõimalusi, sest sealt leiab üldiselt taskukohaseid variante. 

Samas vahepeal ka nii ei ole. Oma viimasel reisil leidsin hea hinnaga hotelli hoopis agoda.com veebilehekülge kasutades. Lisaks olen endale teinud Edreams’is Prime konto, millega saan majutuselt allahindlust. Seega kokkuvõtteks, kes otsib, see leiab!

Millised riigid on kõige odavamad?

Väga palju oleneb sellest, mis on kellegi jaoks odav. Tavaliselt on turistidele igal pool kõik kallimaks tehtud, aga kui oskad otsida, siis leiad ka soodsamad majutus- ja toidukohad.

Kui ikkagi kindlad riigid välja tuua, siis näiteks Bulgaaria on üks hea sihtkoht imeliseks rannapuhkuseks.

Bulgaaria on üks Euroopa odavamaid riike, kus on võimalik leida taskukohaseid majutuskohti, toitlustusasutusi ja meelelahutust. Musta mere rannik, sealhulgas kuurortid nagu Sunny Beach, pakuvad suviseid puhkusevõimalusi madalamate hindadega.

Lisaks oskan pakkuda Rumeenia, mis on eelarvesõbralik sihtkoht, kust leiab taskukohaseid hindu nii majutuse kui ka toidu ja muude teenuste osas.

Viimsena tooksin välja Ungari. Selle riigi pealinn Budapest on tuntud oma kauni arhitektuuri, spaade ja kultuuri poolest. 

Kas rentida auto või kasutada ühistransporti? Kumb on soodsam?

Ausalt öeldes vastus oleneb riigist ja sellest, kui palju soovid ringi liikuda. Seega soovitan Sul alati natukene eeltööd teha ja uurida, kui palju maksavad ühistranspordi piletid ja kui kallis on auto rentimine. Lisaks uuri ka, milline on konkreetse riigi liikluskultuur.

Toon näite enda reisist. Käisime sõbrannaga Maltal. Mõtlesime korraks autorendi peale, sest see oli seal odav, aga samas oli Maltal vasakpoolne liiklus, mis oleks korralikult peavalu valmistanud. Selle asemel ostsime 21 euro eest hoopis nädala bussipileti, liikusime nii palju, kui tahtsime. Peavalu polnud ning kokkuvõttes tuli palju soodsam ka. 

Kuidas reisides raha säästa, aga samas ikkagi nautida?

Eeltöö on suur märksõna. Planeeri enda reis ise ja surfa erinevatel veebilehtedel, et leida taskukohase hinnaga pakkumised.  Toidukohtade osas soovitan küsida nõu kohalikelt. Tihtipealt oskavad nemad soovitada parimaid toidukohti, kust saad imelise maitseelamuse ning samal ajal ei pea ennast vaeseks maksma. 

Kui tahad reisidel ka ekskursioone lisaks võtta, siis mõnedes riikides on teatud hoonete või muuseumite külastamine kindlatel päevadel noortele tasuta või soodsam. Seega taaskord uuri järele. Lisaks on viimastel reisidel olnud minu abiliseks ChatGPT, mis on soovitanud mulle väikese eelarvega reisimiseks ägedaid vaatamisväärsusi. 

Kommentaarid puuduvad