Reklaam sulgub sekundi pärast

Lugejakiri | Murelik koeraomanik põrutab: tehke Tallinn rohelise pealinna nime vääriliseks!

Linnas ei ole rohealasid, kus koer vabalt liikuda saaks
Linnas ei ole rohealasid, kus koer vabalt liikuda saaks — FOTO: FOTO: ANDRES PUTTING

TV3.ee portaalile kirjutas murelik koeraomanik, kes ei suuda mõista, miks on Eestis ja Tallinnas niivõrd vähe koerteparke. Rajatakse mänguväljakuid ja uusi välijõusaale, aga miks ei eraldata koertele rohkem piirkondi vabalt jooksmiseks ja nuusutamiseks?

Ma olen 24-aastane noor neiu ja ma olen suur loomasõber. Mu elus on olnud 7 koera (lugesin ka vanaema koerad, kuna veetsin nendega palju aega) ja julgen öelda, et ilma koerteta oleks elu väga igav. Viimasel ajal olen ma aga märganud, et mu varasemalt laisk koer, kes tänu kolimisele on muutunud aktiivseks, ei saa linnas kusagil joosta. Koertepargid on meeter korda meeter suured ja liiva tuppa tassida ka ei soovi. Miks ei ole rohealasid, kus koerad vabalt liikuda saaksid?

Varasemalt elasin ma majas, kus suur aed mu koera jalutamisvajadust rahuldas. Kutsu ise on tegelikult laisk ja oma aias jalutada ei viitsinud, aga mis mõtet on nuusutada sama puud, põõsast või posti juba tuhandendat korda?

Kolisime korterisse ja mu koerakese elu on sada korda värvikam. Iga päev on uued lõhnad, igal postil on teiselt koeralt uus uudis ja kuna elame Kadriorus, siis vahel on ka jäneseid või oravaid, kes põnevust pakuvad. Loodust on palju, isegi mina saan oma päevased sammud tehtud ja nii minu kui ka koera kaal on langenud. Siin kohal peaksin mainima, et koer oli varasemalt natuke ümmargune ja nüüd teeb igapäevaselt tervisekõndi. Rõhk on sõnal "kõnd", sest Tallinnas ei ole kusagil kohta, kus koer saaks turvaliselt joosta looduses.

Kui hakata mõtlema, siis nimetame end roheliseks pealinnaks ja tegelikult on ka Tallinnas palju rohelust, kuhu saaks luua kortele jalutuspargi, mis asuks rohealal.

Näiteks, Kadriorus on tühi plats Mon Repos restorani taga või Kadrioru lossi-Russalka promenaadi kõrvale saaks hea väljaku, kus koerad mängida ja joosta saaksid. Mõlemal alal ei ole suvel päevitajaid ega piknikupidajaid. Koht on linnale piisavalt lähedal ning võimaldaks koeral vabalt JOOSTA. Ehk vähendaks see ka rihmata jalutavate koerte osakaalu?

Miks rajada lihtsalt järgmine liivaplats paari puidust ronimispuuga (mida enamik koeri ei kasuta) autode müra keskele, kui saaks teha kortele päriselt turvalise ning suure jooksuväljaku? Tallinna linnavalitsus, palun mõelge sellele ja tehke Tallinn rohelise pealinna nime vääriliseks!


TV3.ee pöördus kommentaari saamiseks ka Tallinna Linnavalitsuse poole, kuid artikli avaldamise hetkeks ei olnud me vastust veel saanud.

Kommentaarid puuduvad