Reklaam sulgub sekundi pärast

Ebaviisakad kinokülastajad rikkusid filmielamuse. Pahane vaataja: miks sa tuled, kui sa tahad olla telefonis?

Tühi kinosaal
Tühi kinosaal — FOTO: Andres Putting/Delfi Meedia

Palju on viimasel ajal räägitud nähtusest, kus täiskasvanud inimesed teatrisaalides käituda ei oska, ent paraku lokkab matslikkus ka teistes kohtades. TV3 portaali poole pöördus pahane naisterahvas, kes koges alles hiljuti ebameeldivat käitumist kinos. "Ma päriselt ei saa aru, miks sa tuled kinno, kui sa tegelikult tahad olla telefonis ja süüa samal ajal?" põrutab ta.

Avaldame lugejakirja täismahus:

Lugesin väikese hämmastuse, aga siira ära tundmisega viimasel ajal ilmunud lugusid kultuuritutest teatris. Hämmastusin, sest natuke nagu tundus, et kus te siiani olite kõik? See pole ju täna tekkinud probleem! Muideks, kinodes on ju olukord veel hullem. Mõtlesin endamisi, et teatris mul endal ebameeldivat kogemust ei ole, aga kinokülastus - see on alati selline õnne ja juhuse mäng, et kuidas seekord läheb. Mida seekord õnnestub kogeda? Kes, millal ja kuidas filmi vaatamist segab? Kas on mingeid uusi võtteid, midagi mida varem pole kohanud?

See on aastaid kestnud probleem, mis mulle kui keskmisest võib-olla natuke suuremale filmisõbrale on mitmel korral peavalu valmistanud.

Nüüd, kus kinos on äärmiselt tore aeg ja palju filme, mida vaadata, otsustasin minagi jällegi väljakutse vastu võtta ja minna vaatama Yorgos Lanthimose uusimat ja kriitikute poolt kiidetud filmi “Vaesekesed“.

Enda arvates olin äärmiselt hästi valmistunud, et vältida ebameeldivat kinoskäiku koos kohutavalt käituvate täiskasvanutega ehk ma ostsin pileti pühapäeva lõunaks kõige kallimasse võimalikku kinosaali, kus on vähe kohti. Vähe kohti tähendab vähe teisi inimesi. Olin põnevil ja lootsin parimat. Mõtlesin ka, et see on üldse mitte keskmise maitse film, seda ei tule ju vaatama juhuslikud inimesed, kes pole teinud eeltööd ja satuvad seansile kogemata ning filmist liiga palju ei huvitu.

Mnjah, ma eksisin absoluutselt kõiges ehk siis järgnevalt pisike loetelu sellest, mida ma siis kinos kogesin:

1. Pooled saalis viibijad ei suuda istuda ja vaadata filmi ilma tualettruumi pausita. Alati on võimalik, et kedagi tõesti tabab mingi terviserike, aga kas just pooli inimesi? Ma mõistan seda saalimist laste filmi ajal, aga täiskasvanud? Nagu päriselt?

2. Pidev söögi ja joogi ettekandmine terve seansi ajal. Jällegi, tuleb tellijate vabanduseks öelda, et kui kino ise seda promob ja selle hästi mugavaks ning lihtsaks teeb, siis pole põhjust seda otseselt ette heita. Iseasi, kas keset päeva kokteilide joomine samas tempos õhtuse peoga on ikka mõistlik ja vajalik. Või kas peab serveerima terve prae, mida kahvli ja noaga klõbistades süüa? Ilmselt muidugi punkt nr 2 põhjustab punkti nr 1, neli kokteili ja 2,5 tunnine film tõesti on raskesti ühildatavad.

3. Telefonisõltlased, kes ei suuda hoiduda oma ekraani heledana hoidmisest. Tundub, et kinos olid ainult valves arstid ja muud tähtsad ning üliolulised inimesed, kes peavad koguaeg kättesaadavad olema, mis tingib vajaduse pidevalt telefoni jälgida.

4. Kogemata kohutavalt arusaamatu ja imeliku filmi seansile sattunud inimesed, kellel oli igav ja kes ilmselt ka igavusest pöördusid punktide 1, 2 ja 3 poole.
Omavahelised jutuajamised stiilis, kuule ma tellin sööki, mis sa tahad…
Ma päriselt ei saa aru, miks sa tuled kinno, kui sa tegelikult tahad olla telefonis ja süüa samal ajal? Miks sa isegi ei huvitu, mis filmi Sa vaatama lähed? Kas see on ikka Sulle jõukohane ja arusaadav? Kuidas Sul ei ole kahju pideva edasi-tagasi saalimise tõttu poolest filmist ilma jääda?

Aga nagu öeldakse, ära kritiseeri ainult, paku ikka lahendusi ka! Siin need lahendused on ehk ettepanekud meie ühele ja ainsale kinoketile oma äpi arenduseks.

Edaspidi palun lisage sellised täiendavad filtrid:

  • Soovin valida seanssi, kus ei oleks võimalik tellida süüa filmi ajal
  • Soovin valida seanssi, kus kõigilt konfiskeeritakse telefonid filmi vaatamise ajaks
  • Soovin valida seanssi, kus enne kinosaali sisenemist võetakse igalt külastajalt vanne ja kolm tilka verd, millega nad kinnitavad, et on võimelised istuma vaikselt ja ilma tualetipausita järjest vähemalt kolm tundi ja on eelnevalt ka aru saanud, millist filmi nad vaatama tulevad

Seniks aga olen endale lubanud, et püüan kino külastamise aega ja kohta veel hoolikamalt valida ja kõiki neid filme, mida on võimalik vaadata ketistamata ja popkorni vabades kinodes, lähen ma vaatama sinna ja ainult sinna. Seni pole sealne publik alt vedanud.

Näita 4 kommentaari

Lisaks siia juurde, et kogu selle artiklis mainitu juures tuleb kinosaali pääsemiseks maksta vähemalt 10-12 EUR, mis on tavapileti hind. Näljased, kes filmi vaatamise asemel süüa plaanivad, maksavad oma koha eest veelgi rohkem. Võtad väikse popcorni ja joogi ja ongi 20 EUR/inimene koos. Selle eest ootaks tõesti meeldivat elamust.

Vasta

Asi on selles, et kinos söömise kombe on noored geneetiliselt pärinud tsaari ajast pärit leivaveo hobustelt. Sel ajal, kui leiba kauplusesse tassiti, pandi hobuse ette või kaela kott kaertega, et tubli loom saaks süüa. Mis teha, hobuse geenid on inimestele kandunud! Krõmps-krõmps-krõmps!

Vasta

Ma tõesti ei mõista, miks süüakse kinos?🙄🙄🙄
Ole kodus, söö seal kui telekat vaatad!
Võiks tõesti olla kinod või seansid eraldi sööjatele kinos ja mittesööjatele…
Veelkord…täiesti mõistmatu, miks süüakse kinos…

Vasta

Ma tõesti ei mõista, miks süüakse kinos?🙄🙄🙄
Ole kodus, söö seal kui telekat vaatad!
Võiks tõesti olla kinod või seansid eraldi sööjatele kinos ja mittesööjatele…
Veelkord…täiesti mõistmatu, miks süüakse kinos…

Vasta