Reklaam sulgub sekundi pärast

Venima jäänud heategevusprojekt tõi Taavi Libele murelikud sõnumid: ka minu hinge tekkis ärevus

"Vaieldamatult oli see kõige rohkem tagasisidet saanud "Märgatud Eestis" lugu läbi aegade," meenutab saatejuht Taavi Libe üksikema Reelika juhtumit, kes sai tänu heasüdamlikele televaatajatele endale uue kodu. Küll aga polnud see lugu esmapilgul sugugi nii roosiline.

Peaaegu aasta on möödas ajast, kui "Märgatud Eesti" saates tutvustati televaatajale Reelikat, kes elas Kohtla-Järvel äärmiselt viltsas korteris koos oma tütre ja puuetega kaksikutega. Laste isa ei soovi laste elust osa saada ning Reelika selleks meest sundinud ka ei ole. "Kui ei taha, siis ei taha ja mis seal ikka," sõnas Reelika toona.

Naine leidis odava hinnaga kodu Kohtla-Järvele. Korter ei olnud aga väga heas korras ning naine pidi ise väga palju vaeva nägema, et kodu ilusaks teha. Kahjuks tuli ette piir ning Reelika oma jõud ei käinud mitmest remonditeemast üle. Reelika lugu läks paljudele vaatajatele aga väga hinge ning tänu headele inimestele annetati hädas perele ligi 20 000 eurot. Appi tõttas ka MTÜ Märka, Hooli ja Aita juhatuse liige Aivar Reinmets, kes võttis oma südameasjaks Reelikale uus kodu luua. 

Taavi meenutab, et vahepealne periood alates esimesest kohtumisest kuni sügiseni oli väga keeruline ja skandaalid seoses Slava Ukraini annetustega lõid kahtlemata kõikuma kõikide eestlaste soovid heategevuseks raha anda. "Mulle pole ühegi teise loo kohta nii palju kirjutatud ja küsitud, et kui kaugel see töö on ja mis toimub. Mis selle rahaga on tehtud, mis on saanud, ega keegi pole mind petnud," sõnab Libe.

Nii pidigi Taavi kuudekaupa inimestele rahustavaid sõnumeid edastama ja paluma neil oodata, kuniks korter valmis saab. "Ühel hetkel tekkis ka minu ja Reelika hinge ärevus, kas ta ikka üleüldse saab uue kodu. Siinkohal tuleb tunnistada, et suur tükk võib suu lõhki ajada. Aivar võttis ette väga suure töö ja tagantjärele tunnistas ta ise ka, et vast liiga suure, sest tavatöö kõrvalt oli tal väga keeruline seda projekti teha," meenutab Libe.

Kivi langes saatejuhi südamelt alles siis, kui nad ühel jaanuarikuu päeval Kohla-Järvele kohale läksid ja koos Reelikaga uut kodu vaatama läksid. "Oli ikka suur kergendus, et Aivar ei olnud kaugeltki keegi selline nagu Johanna (Lehtme - Slava Ukraini skandaali võtmeisik), kes on annetajate rahaga jamasid teinud. Aivaril läks aega, aga mees tegi asja ära ja Reelika sai uue kodu!" 

Vaata lähemalt "Kaadri taga Taaviga" veebisaatest!

Vaata ka Reelika lugu ja videot tema uhiuuest kodust!

Kommentaarid puuduvad