Reklaam sulgub sekundi pärast

Pisarakiskuja! Kolme lapse ema Reelika sai tänu headele annetajatele uue kodu

"Märgatud Eestis" uus hooaeg saab hoo sisse juba täna õhtul ning alustab oma esimest osa imearmsa üllatusega kolme lapse emale Reelikale. Nimelt tänu Märka, Hooli ja Aita MTÜ-le ning headele annetajatele saab Reelika endale lõpuks uue elamise.

Peaaegu aasta on möödas ajast, kui "Märgatud Eesti" saates tutvustati televaatajale Reelikat, kes elas Kohtla-Järvel äärmiselt viltsas korteris koos oma tütre ja puuetega kaksikutega. Laste isa ei soovi laste elust osa saada ning Reelika selleks meest sundinud ka ei ole. "Kui ei taha, siis ei taha ja mis seal ikka," sõnas Reelika toona.

Naine on tegelikult pärit Viljandist, kuid leidis odava hinna tõttu kodu Kohtla-Järvele. Korter ei olnud aga väga heas korras ning naine pidi ise väga palju vaeva nägema, et kodu ilusaks teha. Kahjuks tuli aga ette piir ning Reelika oma jõud ei käinud mitmest remonditeemast üle. Naine kutsus appi Aivar Reinmetsa, kes pidi korteris mõned elektri ja vannitoaga seotud mured lahendama, kuid mees sai korterisse astudes šoki. "Kui Reelika minu poole pöördus, palus ta ainult abi vannitoaga ja väheke elektrisüsteemiga. Peale tööd läksin vaatama seda ja mul oli šokk. Mul ei tulnud mitte ühtegi sõna suust välja, kui ma nägin neid lapsi, kes on tõesti nii väikesed, nii kerged, see elamine ja see vannituba... Mul pole sõnu," kirjeldas toona oma tundeid Aivar, kes on ühtlasi ka MTÜ Märka, Hooli ja Aita juhatuse liige.

Reelika lugu läks paljudele vaatajatele aga väga hinge ning tänu headele inimestele annetati hädas perele üle 16 000 euro. Sellega alustasid heategijad oma suurt missiooni luua Reelikale ja ta lastele elamiskõlbulik kodu. 

Reelika aga ei jätka elu oma vanas korteris, kuna MTÜ Märka, Hooli ja Aita leidis, et see korter on liiga väike ja armetu. Kohtla-Järvel leiti parem ja suurem korter, mis ära osteti ning milles suur töö pihta hakkas. 

Kogu heategevusprojekti eestvedaja Aivar põhjendas ka, miks uue korteriga õieti nii kaua läks, et isegi annetajad muretsema hakkasid. "Algne plaan oli see kõik kolme kuuga valmis teha, aga ehitajaga koostöö ei sujunud." Mees tõdes, et nad tundsid survet, teades, et mitte ainult Reelika koos lastega ei oodanud uut pinda, vaid ka annetajad. "Ma ütlesin kohe alguses, et ma kajastame ainult algust ja me kajastame lõppu. Vahepealset mitte, et jääks see ootusärevus ja miks see protsess venis, oli ka see, et käisin seda üksi tegemas nädalavahetustel. Esmaspäevast reedeni tegin ma oma tööd ja nädalavahetusel sõitsin 600-700 kilomeetrit maha, et seda korterit ehitada."

Täna on Reelika oma uue kodu üle ääretult õnnelik ning on kõigile väga tänulik, kes kogu projektile kaasa aitasid. "Lapsed on väga tänulikud. Kindlasti kodutunne tekib. Eks see võtab aega harjumine, nii suur elamine ja teistmoodi. Tänapäevasem ja remonditud. Ei pea muretsema elektri pärast!"

Reelika uus kodu
Reelika uus kodu — FOTO: "Märgatud Eestis"

Nüüd on võimalik Reelikal rohkem aega pühendada oma kaksikutele, kes erilist tähelepanu vajavad. "Läheme neuroloogiasse ja siis tehakse uuringud, MRTd ja kõik asjad. Neile on vaja teha opid ja koljuluude implantaat panna. See operatsioon tuleb väga raske ja selle õnnestumise tõenäosus on 50-50. Tuleb valmistuda kõigeks."

Vaata saadet "Märgatud Eestis" päisest ning saa teada, millisesse korterisse Reelika koos oma perega kolis!

Kommentaarid puuduvad