Reklaam sulgub sekundi pärast

Ekspert selgitas, miks pidev “tipsutamine” paneb kehakaalu kasvama

kaal
Foto 123rf

TV3.ee saates “5 müüti” selgitati välja tõde selle kohta, miks kõik kaalulangetajad peaksid alkoholist kaarega mööda käima ja miks ei tasuks pühade ajal alkoholiga liialdada.

Saates käis külas Jane Alop, kes töötab Põhja-Eesti regionaalhaigla psühhiaatriakliinikus psühholoogina ning tegeleb inimestega, kellel on probleeme alkoholitarvitamisega.

Jane sõnul mõistab aina rohkem inimesi, et kui on soov kaalu langetada, siis peaks alkoholist hoiduma.

"Alkohol sisaldab väga palju kaloreid ja ei midagi muud meie organismile vajalikku," tõdes naine ja lisas, et inimestel võib ka peale alkoholi tarvitamist söögiisu suureneda. "Selletõttu inimesed, kes tarvitavad alkoholi, kipuvad kaalus juurde võtma," tõdes naine.

Kuigi võib tähendada, et alkoholismi küüsi langenud inimesed on üldiselt kõhnad, siis see on juba naise sõnul haiguse süü.

"Neil (alkohoolikutel - toim) alkoholi tarvitamise ajal väheneb söögiisu, mille tõttu nad ei söö tegelikult neid toitaineid, mida nende keha väga-väga vajaks. Ehk pika-pika tarvitamise tulemusena inimesed hakkavad kõhnuma," ütles Alop, et selline kõhnumine on kehale väga ohtlik. 

Vaata videost, miks tasuks loobuda õhtuti pokaali veini joomisest või pohmelli raviks alkoholi joomisest: