Reklaam sulgub sekundi pärast

Viirused möllavad täie hooga! Need kasulikud nipid aitavad kiirelt terveks saada

Haigus
Foto: 123rf

Gripihooaeg on täies hoos ja paljusid meist kimbutavad mitmed erinevad viirused. Tõenäoliselt mõjutab seda nii vähene päike kui ka tõsiasi, et praegu viibitakse koos teiste inimestega pikemat aega siseruumides. Toome välja mõned kasulikud nipid, mille abil külmetushaigusest kiiresti vabaneda!

1. Tugevda oma immuunsüsteemi

Oleme kõik kuulnud lauset “ennetamine on parem kui ravimine”. Tarbida tuleks vitamiine ja mineraalaineid. Immuunsüsteemi aitavad efektiivselt tugevdada näiteks D- ja C-vitamiinid.

2. Joo palju vett

Vesi on üks looduse parimaid ravimeid! Vesi on vajalik paljude kehafunktsioonide jaoks ja aitab ka organismist mürke välja viia. Nohu korral vajab inimorganism kaotatud vedelike asendamiseks veelgi rohkem vett!

Kui tavaline vesi ei ole meeltmööda, tasub valmistada tervendavat teed: lisa tassi paar sidruniviilu, riivi sisse värsket ingverit, vala üle keeva veega ja lase enne kurnamist 10 minutit tõmmata. Kurguvalu leevendamiseks võib tassi lisada ka teelusikatäie mett.

3. Pese hoolikalt käsi

Käte pesemine seebiga 20 sekundi jooksul on üks parimaid viise, kuidas vältida külmetushaiguse levikut. 

4. Sa oled see, mida sööd

Külmetushaiguse korral on väga oluline süüa kergesti seeditavat kõrge toiteväärtusega toitu. Ideaalsed on värsked puu- ja köögiviljad ning soojendavad supid, näiteks kanasupp. 

Küüslaugu lisamine toidule võib samuti aidata külmetushaiguse sümptomeid leevendada, seega lisa kanasuppi natuke küüslauku. 

5. Sool aitab leevendada turset ja valu

Kurguvalu korral võib korrapärane kurgu loputamine sooja soolase veega aidata vähendada turset või valu. Võta 1/4 kuni 1/2 teelusikatäit soola, lahusta see klaasis soojas vees ja lõputa sellega kurku üks või kaks korda päevas.

Allikas: thehealthandwellnessgrid.com