Ülipopulaarne iluteenus on tegelikult ohtlik! Juuksur: “hooldusega” pole seal midagi pistmist

Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreeriv — FOTO: 123rf

Vikerraadio hommikuprogrammis käisid külas Eesti Juuksurite Ühenduse tegevjuht Kertti Viru ja küünetehnik Angela Anton, kelle sõnul tasub ilma kutsetunnistuseta ilutehnikute osas väga valvas olla. Nimelt on mitmed populaarsed iluprotseduurid hoopis ohtlikud.

Juuksurite seas on järjest enam neid, kes väljaõpet omamata tegelevad nn tervendava hooldusega nagu seda on keratiinhooldus. Sarnaseid juhtumeid on teistegi keha eest hoolitsevate teenusepakkujate seas.

“Pole mingit seadusandlust, kes võib mingit iluteenust osutada. Konkreetne teenus on igasugune sirgendav teenus, mis teeb juuksed ilusaks ja läikivaks. Süsteem on nii, et keegi toob toote turule, annab materjalid kätte, heal juhul on koolitus ja see teenus ei ole mitte odav. Kogu see “tervendav” ja “siluv” on marketing mulin, mis on ülesehitatud,” sõnab Kertti. “Need ained on kantserogeensed!”

Üks ülipopulaarne juusteteenus naiste seas ongi just sirgendav keratiinihooldus. “Hooldusega pole seal midagi pistmist, mitte midagi see ei hoolda. Mis ta tegelikult teeb – juuksed koosnevad keratiinist ja siis pannakse keratiini juurde, et juus oleks kena sirge ja läikiv. Iga juuks tuleb enne ära analüüsida, kui protseduure teha,” ütleb Kertti ja lisavad, et tihti on probleemide aluseks just need “tervendavad” hooldused, millega igasuguseid aineid juustesse lisatakse. 

Keratiinihooldusel kasutatavad ained on tihtipeale ka kantserogeensed, mistõttu võivad need suisa ohtlikud olla. “Kui juukseid on töödeldud, siis ta jääb juukse külge. Kui ma lähen magama või spordisaali higistama, siis see käib minuga kaasas. Ma ju hingan seda sisse!”

Kuula intervjuud lähemalt!

Kommentaarid puuduvad