Ei või olla! Just sellel kellaajal treenides kaotad enim kaloreid

Pilt on illustratiivne.
Pilt on illustratiivne. — FOTO: 123rf.com

Kui sinu peamine eesmärk treeningul on just langetada kaalu, peaksid hoolikalt valima, millisel kellaajal end liigutad. Uue uuringu kohaselt on olemas kindel kellaajavahemik, mil treening on eriti effektiivne, kirjutab CNN.

Ajakirjas Obesity avaldatud uuringu kohaselt on hommikul kella 7.00–9.00 vahel treenimine seostatud madalama vööümbermõõdu ja kehamassiindeksiga kui keskpäeval või õhtul treenivatel inimestel.

Autorid uurisid 5285 inimese tervise- ja aktiivsusandmeid, kes olid osalenud USA haiguste tõrje ja ennetamise keskuse riiklikus tervise- ja toitumisuuringus.

Pärast seda, kui osalejad olid kirja pannud oma kehamassiindeksi ja vööümbermõõdu, kandsid nad ärkveloleku ajal iga päev aktiivsusmonitori. Ja seda neli kuni seitse päeva. 

Nendel, kes treenisid hommikul kella 7 ja 9 vahel, oli keskmine kehamassiindeks 27,5. Keskpäevaste ja õhtuste treenijate KMI oli keskmiselt 28,3. Keskpäevaks määrati kell 9.00–16.00 ja õhtuks 17.00 - 20.00. Need avastused kehtisid sõltumata soost, etnilisest kuuluvusest, haridusest, tubaka- ja alkoholitarbimisest ning istuvast eluviisist. 

"See uuring lisas väärtuslikke tõendeid, mida pole varem treeningu kellaaja ja kehakaalu langetamise teemal tehtud," ütles uuringu juhtiv autor dr Tongyu Ma.

Ta kavatseb teha rohkem uuringuid, et kinnitada tulemusi ja seda, kas hommikuse treenimise ning väiksema KMI ja vöökoha vahel on seos.

Eksperdid ütlesid, et avastuste põhjused võivad olla seotud nii füsioloogia kui ka elustiili harjumustega. Viimases uuringus olid hommikused treenijad kõige istuvama elustiiliga, kuigi neil oli madalaim KMI ja vööümbermõõt.

Varahommikused aeroobsed treeningud nagu rattasõit, jooksmine või isegi kiirkõnd on paljulubav vahend kaalu langetamiseks," ütles Ma. 

Kommentaarid puuduvad