Reklaam sulgub sekundi pärast

Eesti mees pääses koos abikaasa ja koeraga sõjapõrgust: edasiliikumist takistas pommiähvardus rongijaamale

Märt Lume ja tema ukrainlannast abikaasa
Märt Lume ja tema ukrainlannast abikaasa

''Seitsmestes'' uudistes rääkis sõjapõgenik Märt Lume, kui keeruline on praegusel hetkel Ukrainast põgeneda. Tema koos oma ukrainlannast abikaasa ja koeraga pääses, kuid teekond oli pikk ja takistusi täis.

Ukraina pagulaste tulv Euroopa suunas suureneb iga päev. Kõigi nende tulijate teekond on olnud väga erinev. Lääne-Ukrainast Lvivist asus Eesti poole teele Märt Lume koos oma ukrainlannast abikaasa ja koeraga.

Kõigepealt takistas edasiliikumist pommiähvardus rongijaamale. ’’Siis jõudsime piirini ja seal seisime õhtul kella kümnest kuni hommikul kella viieni. Edasi me ei liikunud ja Ukraina riik ei lase ka oma kodanikke välja, mis on tegelikult suur traagika,’’ sõnas Lume.

Kuid piiril ootamine ei olnud ainukene kannatus, vaid sealt ka edasi saamine kujunes närvesöövaks. ''Palju on ka usaldamatust, sest lihtsalt keegi auto peale ei soovi võtta. Inimesed on kõik küüned enda poole, kes lähevad üle piiri. Küsisime 50 bussijuhilt ja sama paljudelt autodelt ning vastati kindlameelselt, et kohad on täis,’’ jagas oma närvesöövat kogemust Lume.

Kuid abielupaar kuulis, et eksisteerib ka buss. ''See viis siis Lvivist Poola, täpsemalt Krakówisse. Ootasime seal bussis kuni järgmise päeva kella üheni, kokku see võis kõik kesta kuni 25h,'' jagab mees kogemust.

Raskendatud liikumisel tuli ette ka muud jubedat. ''Piiripunktis lamas surnud naine. Ma panin talle lina peale. Sellised need tagajärjed on ja kindlasti lähevad palju suuremaks,’’ jagas mees rusuvat vaatepilti.

Kuula täispikka intervjuud pääsenud abielupaariga lähemalt videost.

Kommentaarid puuduvad