Reklaam sulgub sekundi pärast

Tõnu Kilgase tütar kirjutas isast elulooraamatu: see oli minu jaoks nagu teraapia

Ellen Kilgas
Foto: TV3

Eile käis "Suvistes Seitmestes" külas Ellen Kilgas. Ellen avaldas elulooraamatu oma lahkunud isast, armastatud näitlejast Tõnu Kilgasest ning rääkis stuudios lähemalt, miks ta raamatu otsustas kirjutada ja mida raamatust lugeda saab.

Ellen tõdes, et isa ise andis elu jooksul aimu soovist, et just tütar ta eluloo raamatukaante vahele kirja paneks ning mainis ka nimesid, kes võiksid ta raamatus oma loo rääkida. 

Naise sõnul oli raamatu kirjutamine tema enda jaoks nagu teraapia "Hakkasin kirjutama asju endast välja, mis olid mul hingel või südame peal. Asju, mida ma võib-olla ei saanud või ei jõudnud temaga rääkida või arutada," rääkis Ellen. 

Raamatu pealkiri "Peaasi, et oleks kirge" on Elleni sõnutsi isa tsitaat, mida ta tihtipeale ka oma tütrele ütles. Tõnu jaoks oli oluline, et tütar teeks elus asju, mis teevad teda päriselt õnnelikuks. 

Ellen usub, et kirjateos aitab mõista, milline inimene Tõnu tegelikult oli ning kui värvikat elu ta elas.

"Need lood on väga naljakad. Ma avan tegelikult ka tema lapsepõlve, kuidas ta seal möllas ja vempe tegi kuni selleni, kui ta hakkas teatritöid tegema ja millised tema suuremad eksimused on olnud. Hästi lõbus ja värvikirev, üllatuslik, aus ja südamlik raamat," rääkis saatekülaline. 

Ellen rääkis, et kuigi Tõnu säras tihti lavadel, siis ta oli tegelikult selline mees, kellele meeldis olla üksinda - raamatut lugeda, muusikat kuulata, enda eest hoolitseda.

"Tihtipeale oli ka natukene enesesse tõmbunud, aga oma sõpradele ja lähedastele inimestele oli alati olemas," tähendas naine ja lisas, et raamatut kirjutades oli tal südantsoojendav näha, kuidas lähedased Tõnut meenutavad.

Vaata intervjuud Ellen Kilgasega lähemalt videost: