Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas suhtuda avalikku imetamisse? Ema: see ei ole terve ühiskond, kus inimesed ei saa mitte midagi teha

Külalised
Foto: Seitsmesed

"Suvistes Seitsmestes" lahati teemat, mis on paljudel viimasel ajal karvad turri ajanud ja selleks on avalikus kohas imetavad emad. Mõned leiavad, et seda kohe kindlasti ei peaks teiste inimeste silme all tegema ja teised jällegi usuvad, et tegemist on täiesti tavalise ja normaalse nähtusega.

Stuudios käisid antud teemal arutlemas imetav ema Kristin Krištein ja ämmaemand ning imetamisnõustaja Kärt Maalinn. 

Kuidas suhtub Kristin etteheidetesse, nagu peaksid emad oma laste söömisaegu paremini etteplaneerima, et seda mitte avalikus kohas teha? "Võin omast kogemusest öelda, et väikse beebi kõht ei küsi, mis kell või aastaaeg on. Kui kõht läheb tühjaks, siis nii on. Kui panna ema olukorda, et nad ei tohi kodust välja tulla enne, kui lapsel on kõht täis, siis me jätame emad isolatsiooni," räägib ta.

Kristin tunnistab ühtlasi, et tundis ärevust enne oma esimest avalikku imetamist, aga peale pikemate pilkude kommentaari vormis ta tagasisidet pole saanud. Pigem panid teda imestama lähedased inimesed, kes tulid lapsele põsemusi tegema samal ajal, kui Kristin imetas. "Nad võiksid mõelda, et imetavad emad tahavad rahu," muljetab ta.

Kristin ei usu, et ühiskond tervikuna avalikult imetavaid emasid hukka mõistab. "Kui me hakkame avalikku imetamist keelama, siis on järgmine samm, et väikelapsed jäävad koju, sest nende lärm ja jooksmine võib kedagi häirida. See ei ole ju enam terve ühiskond, kus inimesed ei saa mitte midagi teha," leiab ta.

Vaata intervjuud videost!

Kommentaarid puuduvad