Reklaam sulgub sekundi pärast

Kert Valdaru Ukraina sõjapõgenike majutamisest: järgmised lahendused ei ole nii eksklusiivsed kui hotell

Valdaru

Eestisse on saabunud üle 27000 Ukraina sõjapõgeniku ning mure neile majutuskohtade leidmise pärast aina kasvab. "Seitsmestes" käis külas hädaolukorra lahendamise ühendstaabi sotsiaalkaitsegrupi juht Kert Valdaru, kes arutles, millised lahendusi elamispindade leidmisel saab riik hetkel sõjapõgenikele pakkuda.

Kuigi tänaseni on pea 3500 sõjapõgenikku saanud peatuda hotellides, siis alates homsest peavad 2500 pagulast kolima Tallinki laeva.

"Täna on inimesed saanud Eestis olla poolteist kuud. Me loodame, et oleme saanud hästi hakkama nende esialgse nõustamise, esialgse toetamisega ja nüüd nad on ka valmis ühelt poolt aru saama, et need järgmised lahendused, mis tulevad Eesti puhul, ei ole nii eksklusiivsed kui hotell. Me ei saa midagi teha, me peame lähtuma sellest, mis on Eesti võimekus," tõdes Valdaru.

Valdaru sõnul peatuvad ukrainlased praegu ligi 90 erinevad majutuskohas ning oleks oluline neid ka rohkem kokku hakata tooma. "Meil ei ole tööjõudu nii palju, et jõuaksime käia ringi igal pool inimestega rääkimas ja neid toetamas," rääkis Valdaru, et ukrainlastega töötavate inimeste ressurss on piiratud.

Saatekülaline tutvustas ka uut veebirakendust, mille kaudu on võimalik üürileandjatel oma kortereid mugavalt sõjapõgenikele vahendada.

Vaata lähemalt videost: