Reklaam sulgub sekundi pärast

Varu aega: Tallinna lennujaama on sel suvel oodata tavapärasemast rohkem reisijaid

Brit Suurraid

Tallinna lennujaamas leidis neljapäeval aset kaos - turvakontrollis olid ootamatult pikad järjekorrad ning mitmed inimesed jäid ka oma lennult maha. Põhjuseks oli tehniline rike, mis viis rivist välja mitu röntgenmasinat. Säärane olukord ei pruugi aga jääda viimaseks, sest suvel on oodata tavapärasemast rohkem reisijaid.

"Täna hommikul juhtus harukordne juhus, kus mitmel liinil tekkis üheaegselt tõrge ja neljal kasutusel olevast liinist saime mingil ajaperioodil kasutada vaid ühte. Välistegurit me hetkel tuvastanud ei ole, need probleemid, mis tol ajal tekkisid, me oleme tuvastanud ja tänaseks likvideerinud," sõnas Tallinna lennujaama julgestusjuht Tarvi Pihlakas "TV3 uudistele". 

Kuna õige pea on lennujaamas algamas tipphooaeg, palutakse tungivalt kõigil reisijatel varem kohale tulla. Peatselt peaksid saama ka kõik julgestusseadmed välja vahetatud ehk siis võiks see protsess kulgeda varasemast kiiremini. "Oleme tänaseks vahetanud välja röntgenseadmed neljal liinil ja üks on veel vahetuses," kinnitab Pihlakas.

Suvel on lennujaama oodata ka varasemast rohkem reisijaid, sest tööd alustab lausa kolm uut lennufirmat. See aga suurendab nii saabuvate kui ka lahkuvate inimeste arvu ehk vaatamata uuele turvakontrollile, tuleb varuda rohkem aega. 

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost!

Kommentaarid puuduvad