Reklaam sulgub sekundi pärast

Vähidiagnoosi saanud noor naine: mõtlesin, et olen nii tervislik, aga ikka juhtus!

2020. aastal sai noor pereema ja kunstnik Teele Jõe-Silm diagnoosi, mida ei oota ükski kolmekümnendates naisterahvas. Pahaloomuline kasvaja, munasarjavähk. Olles alles kõrvalt näinud oma venna võitlust vähiga, ei osanud Teele kunagi arvata, et peab mõni aasta hiljem ise vähiravifondi poole pöörduma.

Kümme aastat tagasi sai alguse Vähiravi fondi “Kingitud elu”, mis on tänaseks muutnud tuhandete eestlase elu. Igal aastal rahastab fond kümnete inimeste ravi, tänu millele antakse uus lootus nii vähihaigetele kui ka nende lähedastele.

„Mitte keegi ei oota seda, et isegi kui peres on olnud vähki vasakule-paremale, et isegi siis sa mõtled, et ma olen nii tervislik. Ma olen nii tubli, nii aktiivne, mis iganes, et minuga sellist asja ei juhtu, aga näed, ikka juhtub,“ ütles vähiravifondi "Kingitud Elu" toetusesaaja Teele Jõe-Silm.

Kui ei eksisteeriks vähiravifondi, peaks Teele iga kuu haigusega võitlemise kõrvalt leidma 5500 eurot, et oma ravimi eest tasuda. Just see „Kingitud Elu“ ja talle juurde antud aeg on pannud teda kogu elu teise pilguga vaatama.

„Mis on see üks positiivne asi, mis kõige selle asja juures on, et sa õpid seda elu ja iga päeva nii nagu päriselt hindama. Et kõike seda, seda võimalust ja noh, läheb emotsionaalseks…“

Legendaarne võrkpallitreener Anu Karavajeva on pidanud vähiga võitlust juba neli aastat. Sellest viimased kaks on ta saanud toetust just „Kingitud Elu“ fondist ning tema sõnul ollakse patsientidele toeks palju enama kui rahaga.

„Nad on mulle andnud elupäevi, nagu nad ütlevad ja tõesti seda armastusega. Ma olen alati öelnud, et inimene ei pea teisele ütleme alati, et ma armastan sind. Me eestlased räägime vähe. Aga tuleks öelda ja seda peab tundma ja ma tunnen, et nad armastavad mind, tõsiselt kohe!“

Vähiravifondi edulugu saab looja Toivo Tänavsuu sõnul vaadata kui õnnistust, mis sündis ühe naise tragöödiast. See sai alguse tänu tema emale, armastatud ajakirjanik Hille Tänavsuule, kes sai 2006. aastal diagnoosi, mis ei allunud ühelegi ravimile. Tänu Hille loole on tänaseks saanud abi üle 2000 vähiravi patsiendi, kellel on head Eesti inimesed annetanud juba üle 23 miljoni euro.

„Tegelikult on muutus juba seal, et kui inimene pöördub meie poole, ta on raskelt haige, talle on raviarst öelnud, et Tervisekassa võimalused on ammendunud. Nüüd on veel mingi ravim, uus moodne ravim, mida Tervisekassa veel ei rahasta ja siis tuleb see meie toetus nagu lootuse kiirena,“ ütles vähiravifondi liige ja asutaja.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad