Ka minu elukohas ,Kesk–Eestis ,on juhtunud sama lugu!!!!!!!
Algul pandi kinni Aravete keskkool ,st kaotati keskkooli osa ,kuigi koolimaja oli ja on heas olukorras ,alles 1988a.ehitatud uus koolimaja osa,kus minagi kunagi töötasin .
Sel ajal oli kooli uue osa 3 korrust kõik tihedalt lapsi täis ja ka vanema kooli osas olid klassid ning need olid samuti õpilasi täis.
Nüüd on siis järg Järva–Jaani kooli käes.
Samuti tahetakse kaotada keskkooli e.gümnaasiumi osa ja kohe kerkis päevakorda ka küsimus laste transpordi osas ,sest J–Jaani on alev ja loogiline,et siis tuleb kohalikke õpilasi hakata kuskile teise kooli sõidutama.
Aga kahjuks on maal bussitransport väga kaootiline—osa busse ei olegi üldse käigus iga päev ja sel juhul on ainus võimalus minna keskkooli või gümnaasiumisse kas Paidesse,Koeru või Tamsallu või hoopis kuhugi kaugemale ametit õppima ,kui on võimalus põhikooli haridusega sisse astuda.
Justnagu Kilplala !!!!!!!!!!!
Kohapeal on kool olemas ,aga puudub gümnaasiumi aste ja ühistranspordi peale ka loota ei saa .
Nokk kinni –saba lahti ja vastupidi!!!!!!!!!
Kui niigi kurdetakse noorte ja õpilaste suure stressitaseme ja pinge all üle,siis see olukord tekitab ju veelgi suuremat pinget ja stressi —kui vara peab siis õpilane ärkama,et jõuda koolibuss iga(???)vastavasse kooli,kus iganes see ka poleks.
Aga väga varane ärkamine tähendab seda,et mingil ajal hommikul õpilane lihtsalt väsib varasest ärkamisest ja tal tuleb uni peale ning seega ei saa täie tähelepanuga keskenduda tunnis õpitavale .Ja tulemuseks ongi halvad hinded õppetöös !;!!!!!!!!!!
Ma tean ,mida mõtlen ja kirjutan,sest olen ise koolis töötanud ja nägin paljusid õpilasi peale esimesi tunde unisena garderoobis tukkumas..
Kas tõesti on seda vaja??????
Mul oli vestlus kooli õega ja ta rääkis ,et õpilased küsivad pinge ja stressi leevenduseks rahusteid .
Kas TÕESTI ON SEDA VAJA,et nii noored juba hakkavad kasutama stressi ja pinge leevenduseks medikamente ,ei saa kuidagi muidu lahendada oma olukorda ??????
Aga kui on kodus ja veel pinged vanemate vahel ja lisaks kõigi pereliikmete vahel ning veel lisaks pinged õppimisega seoses,varane ärkamine ???????
Proovige mõista noori ja õpilasi !!!!!!
Pingeline õppeprogramm,tunnikontrollid,kontrolltööd ,kohustusliku kirjanduse lugemine,kirjandid ,ja veel palju kohustuslikku peale tunde ja siis mõelge—ka as te olete ise sellega kõigeks suuteline peale pikka koolipäeva .!!!!!????
Kiitke neid mõne hästi sooritatud ülesande eest ,uskuge,see annab noortele väga palju !!!!!!!!!,4–5-s klassis õpitakse juba neid ,aineid,mida varem õpiti alles 7–8-s klassis.
Tänapäeval on õppeprogrammid tunduvalt raskemad kui kunagi nõukaajal ,palju raskemad ülesanded kui varem olid .!!!!!
Olge mõistvamad,ärge nõudke oma pikalt või tütrelt ,et ta PEAB TINGIMATA JUST KÕIGIS AINETES AINULT 5–le õppima.See tekitab ainult stressi ja pinget ja teie poeg või tütar on lihtsalt VÄGA ÕNNETU JA KURB ,ja vbl ei julgegi peale tunde koju tulla.
Seega saate teie ise ka ema \ isana väga palju abiks olla .
Olge lihtsalt mõistvad ja inimlikud !!!!!!!!!!!!!!

Vasta