Reklaam sulgub sekundi pärast

Politsei võidupühal meelt avaldada ei luba: rikkumiste korral me sekkume!

"TV3 uudised"

9. mai on Euroopa päev ning Eesti tähistab tänavu Euroopa Liiduga liitumise 20ndat juubelisünnipäeva. Samuti tähistavad osad inimesed 9. mail võidupüha, mille puhul jagab politsei mitmeid manitsusi ning lubab rikkumiste korral sekkuda.

Juba kolmapäeval ilmus pronkssõduri jalamile iga tunniga järjest enam lilli, peaasjalikult punased nelgid. Inimesed tulid, asetasid lilled, seisatasid ja lahkusid. Paljud ilmselt ei soovi homme seda teed ette võtta, aga mälestada tahaks. Politsei ei ole viimasel paaril aastal täheldanud, et neid, kes seda teevad, oleks oluliselt vähemaks jäänud.

„Tegevused on sellele suunatud, et see päev või ka tänane või järgnev päev mööduks kõikidele inimestele turvaliselt. On see siis Vabaduse platsil Euroopa päeva tähistades, Narvas või siis pronkssõduri juures vahetult,“ ütles Ida-Harju politseiosakonna juht Roger Kumm.

Politsei plaanib lisajõududega katta nii pealinna ja siselinna kalmistu piirkonna, aga kindlasti hoitakse silma peal ka Narvas toimuvatel sündmustel. Nii Põhja kui ka Ida prefektuuri haldusalas on igasugused kõnekoosolekut keelatud. On olemas teatud sümboolika ring, mida kohe kindlasti ei tohi avalikult eksponeerida.

„Jätkuvalt, Georgi lint on kasutatav Ukraina sõjas vene sõdurite küljes, see on agressori sümboolika, see on keelatud. Igasugune Z-märgistus, ehk siis kõik, mida täna nähakse selles pildis, mis on vene sõduri küljes, ka armeevormid, erinevad teise maailmasõjavormid, sest see on ka seal käigus. Kõik see on meie jaoks agressorit toetav. Avalikus ruumis me seda kindlasti näha ei soovi, see on rikkumine ja me sekkume. Samamoodi tegelikult ka Vene lipp. Täna me Vene riigilippu näha ei soovi. Seda me mööname, et seda võib kasutada ametlik Vene riigi saatkond,“ lisas Kumm.

Suuremaid ja olulisemaid liikluse ümberkorraldusi sellel aastal ei planeerita, küll aga tuleb teatud kitsendustega arvestada nii Tallinnas kui ka Narvas. „Mõningal määral on nii Narvas kui ka Tallinnas Filtri teel. Kui me räägime Filtri tee ja Tehnika tänavast, siis kohalikele elanikele me ei soovi seda sujuvaks liiklemiseks sulgeda, küll aga me sellel aastal piirame parkimist ja peatumist. Filtri teel ja Tehnika tänava lähiümbruses on parkimine ja peatumine keelatud,“ täpsustas Kumm.

Politsei loodab kõigilt mõistvat suhtumist ning rahulikku meelt.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad