Reklaam sulgub sekundi pärast

“Kurikuulsad” tõuksid on tagasi! Uus aasta toob endaga kaasa mitmed olulised muudatused

TV3 uudised

Esimeste päikesepaisteliste ilmadega on tänavatele ilmunud ka esimesed renditavad elektritõukerattad. See on aga alles algus ning aprill tõotab tuua tänavatele tuhandeid uusi kevadekuulutajaid. Millised on sel aastal reeglid, et kõigi liiklejate ohutus tagada?

Hoolimata kargetest temperatuuridest on osa elektritõukse juba tänavatel ning ka kasutajaid on hoolimata talvest teedele jäänud killustikule ja külmale tuulele palju märgata. Aprilli alguses läheb aga täishooaeg lahti ning näiteks Bolt plaanib panna Eestis välja 6000-7000 uut tõuksi. Selleks, et pikaliolevad tõuksid linnapilti ei risustaks, on sel aastal loodud uued meetodid.

"Süsteemi poole pealt on meil edasiarendused juba varasematele tarkvaralahendustele. Üks on parkimise masinõppel põhinev kontroll, mis tähendab seda, et kui klient lõpetab sõidu ja näiteks tõukeratas jääb pikali, siis süsteem tuvastab selle ära ja palub tõukeratta kasutajal korrigeerida parkimist. Läbi selle loodame me parandada ka parkimiskultuuri," ütle Bolti tõukerataste suunajuht Eestis Karl Apsalon.

Sel aastal soovitakse parkimist korrigeerida ka kindlate parkimisaladega, mida piloodina katsetati südalinnas, kuid nüüd soovitakse laieneda ka Kadriorgu või Telliskivi kanti. Bolti uus hooaeg erineb eelmisest ka selle poolest, et lisandunud on uusi linnasid, kus tõuksid esindatud on. Nendeks on Paide, Türi ja Valga ning läbirääkimised käivad ka Keilas.

Südalinna kiirusepiirang 20 km/h, mida eelmisel aastal katsetati, ei pruugi sel aastal jätkuda ei Bolti ega Tuule poolt. "Vaataksin kiirusepiirangut mitme nurga alt. Üks, kus Tuul see aasta kindlasti tuleb kaasa, on linna palvel nädalavahetustel ja öösiti kiirust vähendada. Teiselt poolt me karistame sellega natukene enamus inimesi, kes sõidavad kaine peaga," ütles Tuul Mobility OÜ tegevjuht Raivis Ožolinš.

Tuul on tiheda jalakäijate liiklusega aladel seadnud kiirusepiirangu 15 km/h, kuid tegevjuhi sõnul ei pea nad vajalikuks üldist südalinna piirangut, kuna taristu on piisavalt hea ka praeguse, 25 km/h kiiruse turvaliseks muutmiseks. Ettevõte on küll tõuksidega väljas aastaringselt, kuid täishooaega alustatakse samuti aprilli alguses.

Tõukside ilmumisega tänavapilti paneb politsei südamele, et valitaks mõistlik sõidukiirus, mis laseks vajadusel kiiresti reageerida. "Kergliikuritega võib olla ohuks see, kui autojuhid ei märka neid liikluses. Pahatihti on see, kui sõidetakse ülekäigurajal autole ette, siis autojuht ei pane tähele ja kergliikur saab selle tõttu vigastada. Loomulikult on ka probleemikohaks nädalavahetused, kus tarvitatakse alkoholi ja väga paljud õnnetusse sattunud kergliikurijuhid on alkoholi tarvitanud. Eelmisel aastal oli see number üle 60%," ütles politsei liiklusjärelvalvetalituse juht Taavi Kirss.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad