Reklaam sulgub sekundi pärast

Kitumine või üllas eesmärk? Politsei kutsub üles kiiruseületajatest teavitama

TV3 uudised

Politsei- ja piirivalveamet ootab 5. aprillini kõikide liiklejate tähelepanekuid kohtadest, kus autojuhid pidevalt kiirust ületavad. Liiklustalgud toimuvad tänavu kaheksandat korda, aga tekitavad tänaseni kahetisi tundeid – kas tegu on pealekaebamise või ülla eesmärgiga?

Politsei üleskutse anda üles tänavad, kus kihutatakse, on üllas ja aus. "TV3 uudised" käis uurimas, kas rahvas peab seda kitumiseks või ollakse poolt. Osad küsitletutest pooldasid, samuti nimetati seda nõukogudeaegseks võtteks ehk pealekaebamiseks.

"Arvestades seda, kui palju meil on liiklusõnnetusi, meil igal aastal keskmiselt  liikluses hukkub 60 inimest ja selleks peamiseks hukkumise põhjuseks on kiiruse ületamine, siis kindlasti ei ole see koht, millega me ei peaks tegelema. Need inimesed, kes arvavad, et kiiruse mõõtmine ei ole vajalik, siis võib-olla peaksid nad selle peale mõtlema," ütles politseikolonelleitnant Sirle Loigo.

Samuti lisas Loigo, et nende liiklustalgute raames keskendutakse ainult kiiruseületamisele. "Tore oleks muidugi, kui me jõuaksime kõik probleemid liikluses ära parandada, aga me peame olema realistlikud. Me räägime ainuüksi kiiruse ületamise puhul 1600 kohast, mis on tegelikult väga suur hulk. Kiiruse ületamine on see, mis on liikluses tegelikult kõige suuremaks ja kõige ohtlikumaks probleemiks. Liiklusõnnetused juhtuvad väga erinevatel asjaoludel, aga see, kui fataalsed saavad olema ühe liiklusõnnetuse tagajärjed, selle peamine põhjus on liikluses.

Sarnased rikkused saab anda üles järgneva kahe nädala jooksul aadressil www.liiklustalgud.ee

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad