Reklaam sulgub sekundi pärast

Kiireks ei lähe? Sügisest algab eestikeelne õpe, ent õpetajate tasemed selguvad alles augustis

Alates sügisest on kõik koolid valmis üleminekuks eestikeelsele õppele. Probleemiks võib osutuda aga õpetajate kvalifikatsioon, mille tarbeks läbib pea kaks ja pool tuhat õppejõudu eksami - nende tulemus selgub alles augustis.

"TV3 uudistele" jagatud kommentaaris sõnab haridus- ja teadusminister ja Eesti 200 liige Kristina Kallas, et sügiseks on pea kõik õpetajad olemas, kes saaksid õpilasi eesti keeles õpetama hakata. "Narvas on puudu veel 16 õpetajat, Tallinnas on puudu 30 õpetajat, aga laias laastus oleme valmis."

Eestikeelsele haridusele üleminekuga alustatakse lasteaedades ja 1. ning 4. klassis. Selleks, et üleminek toimiks, tuleb suurendada kõikides klassides eesti keele aine tunde ning kontrollida, et õpetajatel oleks vastav kvalifikatsioon aine andmiseks. "Koht, kus me kindlasti allahindlust ei tee, on õpetajad, kellel peab olema C1 ehk kõrgem keeletase. Nende õlul hakkab tegelikult see eestikeelsele üleminek lasteaedades ja koolides toetuma," sõnab Ingar Dubalazov, kes on eestikeelsele õppele ülemineku juht.

Alles augustis selgub aga tõde õpetajate kohta, mil laekuvad eesti keele eksami tulemused, mis näitavad, kui paljud õpetajad on võimelised standardile vastama. "Kõrgemate keeletasemete ehk siis B2 ja C1 eksamit läheb tegema üle 2400 inimese. Nende tulemused tulevad juuli keskel ja siis on meil selge, kui paljud selle eksami positiivselt sooritavad," sõnab Dubalazov.

Vaata "TV3 uudiseid" TV3 eetris esmaspäevast reedeni kell 19.00 ja nädalavahetusel kell 19.30.

Kommentaarid puuduvad