Reklaam sulgub sekundi pärast

Kelly Sildaru mantlipärija? Hulljulge 6-aastane poiss vallutab trikitades suusamägesid

TV3 uudised

Kuueaastasele poisile ei antud pärast sündi kuigi palju lootust tulevikus sportlaseks saada, kuid juba on temast saanud väga andekas freestyle-suusataja. On ka neid, kes lausa usuvad, et just tema on Kelly Sildaru mantlipärija.

Kuueaastane Lõuna-Eesti poiss Kaaro armastab väga suusatamist, eriti freestyle-suusatamist. Poisi tegemistega kursis olevad inimesed usuvad, et temast võib saada järgmine Kelly Sildaru. See polevat aga eesmärk omaette, vaid tähtis on, et laps teeks sporti mõnuga.

"Tal on suur potentsiaal ja tal on väga-väga suur huvi asja vastu. Kui vaja, toetame me teda tippspordini välja ja tema praeguste võimete ja osavuse juures me loodame, et ta ehk ikkagi soovib tippspordina seda teha, aga sellisel viisil, et see oleks talle tore," ütles Kaaro ema Marju Villak.

Kaaro sai esimest korda suusad alla kõigest ühe aasta ja ühe kuu vanuselt. Kuigi silmapaistev spordipoiss näitab praegu häid tulemusi ja on paljudele eeskujuks, siis tema esimestel elupäevadel ei andnud arstid just palju lootust, et Kaaro võiks sellisel tasemel sporti teha.

"Kui ta oli kolme päeva vanune, avastati tal raske kombineeritud südamerike Fallot´ tetraad (TOF) ja esimese eluaasta jooksul tal oli südame sondeerimine ja kaks avatud südame operatsiooni kunstvereringel väga pikkade narkoosidega. Aga praegu mõjutab see tema elu nii palju, et tal ei ole lubatud kõik spordialad ja see on üks põhjus, miks me võib-olla valisime selle ala, sest trikisport on lubatud," lisas Kaaro ema.

Varasemal laskesuusatamise ja ultra jooksuga tegelenud Kaaro isa Hannes Veide ning tema viiuliõpetajast ema on pühendunud sellele, et lapsele antud suurepäraseid eeldusi arendanud. Hooaeg kestab oktoobrist aprilli lõpuni ning talvel pole harvad juhud, kus suusamäel veedetakse viis päeva nädalas.

Vanemad käivad mõlemad tööl, kuid nende graafik lubab seda, sest isa töötab hommikuti ja ema õhtuti ning Kaaro lasteaias ei käi. Seetõttu tegeleb Kaaroga hommikutel ema ning õhtul isa.

"Meilt koguaeg küsitakse, kas me kuidagi sunnime teda trenni või midagi. Ainuke koht, kuhu me teda sunnime, on koju minema," ütles ema.

Slaalomis juhendab Kaarot mäesuusakooli treener Mati Pütsepp, siis suusatrikke õpetavad poisile vanemad ise ning suureks abiks on ka Youtube.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad