Reklaam sulgub sekundi pärast

Keemiaravi tõttu juuksed kaotanud 4-aastane Helly sai kurbusest võitu: juuksur kinkis mulle paruka!

"TV3 uudised"

Ootamatu vähidiagnoosi saanud ning keemiaravi tõttu juuksed kaotanud 4-aastase Helly Elisabethi päästis kurbusest juuksurisalongist kingiks saadud parukas.

4-aastasele Helly Elisabethile meeldib kanda kleite ning pikad juuksed on tema jaoks tähtsad. Seda suurem oli kurbus, kui pärast keemiaravi hakkasid tema lokkis juuksed välja kukkuma. "Kui üles ärkasin, siis padja peal oli miljon juuksekarva. Ma hakkasin niimoodi nutma, et pisarad voolasid," räägib Helly Elisabeth oma traagilisest kogemusest "TV3 uudistele". 

Diagnoosi sai Helly 3. novembril, kui tema emale tundus, et tüdruku kõht on suurem, kui temavanustel olema peaks. Naine pöördus haiglasse ja sealt tabas pere ootamatu diagnoos: Helly neerul on kasvaja.

"See oli meeletu šokk, kuna ta sündis enneaegsena ja kuni teise eluaastani olime hästi jälgitud lastehaigla poolt. Neeru tuumor on nii kaval haigus, et hakkab neeru juurest seljaosast kasvama ja nii kaua kasvab, kuni rindkerest on näha. See oli ikka kohutav," räägib Helly Elisabethi ema Anne-Ly Teas.  

Helly jäeti kohe haiglasse ning enne jaanuaris toimunud operatsiooni tehti tüdrukule kuus keemiaravi tsüklit. Seejärel eemaldati kasvajaga neer, millele järgnes veel neli keemiaravi tsüklit. Keemiaravi tõttu langesid Helly juuksed välja veidi enne jõule. 23. detsembril oli tüdruk nii nukker, et tema ema tundis, et peab midagi tegema.

Üheskoos otsustati tütrele parukas hankida. Päev enne jõule külastaski Helly juuksestuudiot ja sai endale paruka. "Casabella juuksur kinkis mulle paruka. Natuke oli ikka hirm, et mul ei kasva enda juuksed tagasi," meenutab Helly. 

Vaata Helly Elisabethi lugu lähemalt artikli päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad