Reklaam sulgub sekundi pärast

Inflatsiooni mõju? Vastlakuklite hinnad rallivad tänavu aina kõrgemale

Vastlapäev on kohe käes ning poodidesse ja kohvikutesse on taas müügile tulnud vastlakuklid. "TV3 uudised" käisid Tartu kohvikutes ringi ja selgus, et tänavu küsitakse kuklite eest üsna krõbedat hinda.

Nende vastlate eel on Tartus Werneri kohvikus vastlakuklid müügil olnud juba paar nädalat. Kohviku esindaja Kadri Kõrvel sõnas, et kukleid ostetakse palju ning kätte on vaikselt jõudmas ka karbikriis. Kõige tavalisema pohlamoosiga vastlakukli hind on 3,25 eurot ning pohlamoosi ja martsipaniga kukli hind on 3,35 eurot. Hind aga ühegi kliendi jaoks veel krõbe pole tundunud ning kohviku jaoks on tähtis just kvaliteet.

Tüümiani kohvikus hakati vastlakukleid müüma juba peale jõule ning igapäevaselt ostetakse kukleid umbes saja ringis. Seal on ühe kukli hind 4,50 eurot. 

Ka inimesed tänaval sõnavad, et keskmiselt ollakse ühe kukli eest nõus välja käima kuni 3 eurot, mõni ka vähem. Samas leidub ka neid, kes eelistavad iga kell käsitöökukleid poekuklitele. 

Vaata klippi "TV3 uudistest" päises olevast videost!

Näita 3 kommentaari

Keilas saab 1,3 euro eest kukli, usina kohvikust kuni 17.00 iga päev.

Vasta

Sööge ise oma kukleid,selle raha eest, täitmatud.

Vasta

Mis asi on käsitöök6kkel, see kuhu käsitsi kunstvahukoort vahele lastakse… ostke naturaalse vahukoorega kukleid, jätke teised taimetoitlastest rohuhulludele, soo silo, roheline…

Vasta