Reklaam sulgub sekundi pärast

Arhitekt hindab! 7-aastane poiss projekteerib hooneid nii paberil kui arvutis

"TV3 uudised" käis külas poisil, kellel on üks kindel siht silme ees. Seitsmeaastane Leo armastab tohutult joonistada majadest põhjalikult läbimõeldud pilte ja konstrueerida hooneid. Millist tagasisidet annab poisile staažikas arhitekt Ülar Mark?

7-aastane Leo võtab majade joonistamist väga täpselt, iga sein ja aken peab olema hästi läbimõeldud. Leo huvi majade joonistamise ja projekteerimise vastu sai alguse juba paar aastat tagasi. "Ma teadsin, et talle meeldib maju ehitada, see on tal juba 5. eluaastast saati. Kui ta tuli esimest korda lasteaia plaaniga, kus oligi tal hooviplaan, et siin on kiik, siin on puu. Siis ta mingi hetk hakkas joonistama veel meie maja plaani, teiste majade plaane. Siis me mõtlesime, et okei, kuidas me suunaksime seda. Me hakkasime juba siis naerma, et Leost saab arhitekt," Leo ema Darja Rattassep.

Leo armastus majade joonistamise vastu aina kasvab, samamoodi nagu ka tema joonistatud piltide hulk. Arhitektina üle 30 aasta töötanud Ülar Mark vaatas joonistatud piltidele otsa, et hinnata, kui palju arhitekti 7-aastases poisis leidub.

"See on huvitav, kuidas algusest teed ühtmoodi, siis hakkab aina rohkem arenema, siis teed aina täpsemini," kommenteeris arhitekt.

Kätt majade planeerimisel ei proovi Leo mitte ainult joonistades, vaid projekteerib hooneid virtuaalselt ka Minecrafti mängus. "Ainest kõvasti. Ma arvan, et arhitekti teema on see, et ta suudab sisse ja välja mõelda korraga. Kunstnik võib teha lihtsalt pildi, aga arhitekt mõtleb, et kes seal elab, kus ta elab, millised on toad sees, kuidas sinna pääseb, rääkis treppidest. Nii et ma arvan, et see mõtlemine on arhitekti mõtlemine," lisas arhitekt Ülar Mark.

Leo kasutas pärisarhitektiga rääkimisel võimalust ka mitmeid küsimusi küsida.

Ülar Mark andis Leole kaasa ka idee, kuidas enda annet veelgi paremini arendada. "Kui arhitentuurimuuseumis on laste arhitektuurikoolid ka. Seal tehakse kursusi lastele, et saab seal harjutada ja mõelda seda, kuidas arhitektid mõtlevad. Tehakse igast joonistusi, makette, materjalidest erinevatest. Sa võid ükskord kunagi sinna ju ka minna."

Piltidest Leole üksi ei piisa, tal on sündinud ka väike äriidee.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad