Reklaam sulgub sekundi pärast

Aastatepikkune terror Pirital: kohalik “koerte varjupaik” levitab halba haisu ja lärmi

Brit Suurraid

Pirita linnaosas on puhkenud vastasseis lemmikloomi pidava naise ja naabrite vahel - probleemiks on meeletu hais ja lärm. Paraku ei ole erinevate ametite ettekirjutustest hoolimata probleemile siiski lahendust leitud.

Pirital elav Mirjam Harak kurdab "TV3 uudistele", et tema kõrval elav naine peab mitut koera. Kui haukumisega võib ta mingi maani hakkama veel saada, siis ebameeldivat haisu on juba raskem taluda. Koertepidamise terrori all kannatavad selle tänava elanikud aga juba aastaid.

Loomade hoiukodu peab Tatjana nimeline naine, kes teeb seda läbi MTÜ Happy Family. Nende kodulehelt võib välja lugeda, et seal hoitakse loomi, kellele otsitakse asendusperesid. Seal leviv hais ja loomapidamisnõuete rikkumine on munitsipaalpolitsei viimase paari aasta jooksul sinna väljakutsele viinud vähemalt viiekümnel korral. Ühtegi väärteo otsust aga selles osas pole tehtud, sest selliseid rikkumisi pole tuvastatud. 

Nüüd otsisid Pirita linnaosa elanikud, kes on viimase piirini viidud, ise linnaosavalitsusest lahendust. Kohale kutsuti ka mitmed ametnikud, ent esialgu tulemust ei saavutatud. "Üks eraomanik peab koerte varjupaika ja ma tean, et seal on tuvastatud erinevad koerad erinevatest riikidest. Kui on 10-15 koera, siis iga naaber peab arvestama lärmi ja väljaheidete lõhnaga," tõdeb Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit.

Kõige ülem amet, kes peaks antud koha õiguspärasust tõestama, on Põllumajandus- ja Toiduamet. Nemad on teinud MTÜ-le aasta jooksul 11 ettekirjutust - ei midagi. Loomi tuuakse sinna väga erinevatest kohtadest ja läbi annetuste on see lõpuks äri, mida tõendada on keeruline. Nüüd tegelebki Põllumajandus- ja Toiduamet sellega, et välja selgitada, kust need koerad on toodud, kuhu neid viiakse ja kas tegemist on päeva lõpuks varjupaigateenuse või lihtsalt loomapidamisega. 

Omapoolse kommentaari andis ka paiga pidaja Tatjana. "Mu koerad on invaliidid, mis farm mul siin on! Kõik koerad on kastreeritud, steriliseeritud. Need on minu isiklikud loomad. Seadus ei keela lemmiklooma omamist. See, et naabrid pole rahul - ma pole ka rahul, mis garaaži nad ehitasid mu aia otsa. Mina pole sellega rahul, tavaline naabrite vaheline vaen. Mind kontrollitakse pidevalt politsei poolt, pole mind kordagi trahvitud ja kõik on seaduspärane!" raiub naine.

Mis sellest loost edasi saab, on hetkel selgusetu. Õige pea võtab juhtumi suurema luubi alla ka krimisaade "Raport".

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost!

Kommentaarid puuduvad