Reklaam sulgub sekundi pärast

14-aastane laps avameelselt oma veibisõltuvusest: tuhandeid eurosid läks selle peale

TV3 uudised

Maailma Terviseorganisatsiooni uue raporti kohaselt on Eesti noored veipimises maailma esirinnas. Tegemist on suure probleemiga, sest näiteks 15-aastaste hulgast on proovinud e-sigaretti juba iga teine laps. "TV3 uudistele" antud intervjuus tunnistas 14-aastane noormees, et oli kaks aastat kimpus veibisõltuvusega ning kulutas selle peale tuhandeid eurosid.

"Kui õpilane tunnis raskustes olles karjatab: "Kurat, ma tahaks praegu veipida!", siis see näitab, et see on nende rahustamise moodus," rääkis Järveküla Kooli direktor Triinu Luiga. "Aga see ei peaks nii olema!" Naine tõdeb, et meie noorte e-sigarettide lembus on vägagi murettekitav. 

Ka Maailma Terviseorganisatsiooni hiljuti raport toob välja, et veipimine on Eesti koolilaste seas tõsine probleem. Nimelt 11-aastastest lastest on seda proovinud 10%, 13-aastastest on e-sigarette proovinud juba iga kolmas ning 15-aastaste hulgas juba iga teine laps. 

Nende numbritega oleme koos Bulgaaria ja Leeduga esikolmikus. Ka noored ise ei salga, et e-sigarettide tarvitamine on nende seas väga levinud. Kõigest 14-aastane noormees ütleb, et oli sunnitud veipimise maha jätma, kuna see hakkas segama trenni tegemist. "Mul oli juba kaks aastat sõltuvus. Läks umbes 1000-2000 eurot selle peale," jagas noormees. 

TAI uimastite ja sõltuvuse osakonna vanemspetsialist Tiina Kuusiku sõnul kahjustab nikotiin kui närvimürk oluliselt eriti just noore inimese arenevat aju ja võib tekitada vaimse tervise probleemide süvenemist. "Eriti ohtlikud võivad olla lõhna- ja maitseained, mis on kantserogeensete omadustega," rääkis Kuusik. 

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost artikli päises!

Kommentaarid puuduvad