Reklaam sulgub sekundi pärast

Taavist ja Mallest said Aafrikas vaatamisväärsused: lapsed pidasid meid hiinlasteks!

Vaatajateni jõudis "Taavi Mallega Aafrikas" uus seiklus ehk kolmas osa. Külalislahkusega ghanalased kokku ei hoia ning külades, kuhu valgeid inimesi satub pigem vähe, peeti Taavit ja Mallet esiti hiinlasteks.

Aafrika on Taavit koos Balti jaama turu lihaleti müüja Mallega kenasti vastu võtnud ja juba võib öelda, et külalislahkusega aafriklased kokku ei hoia. Malle 30-aastane reisipaus on murtud ning kuigi ligi 40-kraadise kuumusega harjumisel ei kao higimull laubalt hetkekski, alistab uudishimu palavuse ja seiklus jätkub aina ekstreemsemalt.

Avastamiseks valitud Ghana Vabariik on Eestist üle viie korra suurem ning mõistagi tuleb riigi eri tahkude nägemiseks veeta hulk aega mööda eriti auklikke maanteid kulutades. "Sõit võttis väga kaua aega. Nagu need teed on: olematud, künklikud ja sellised auklikud. Nagu oli kuulda, teevad ka vihmad oma töö ja pesevad neid teid päris palju ära. Nagu krossirada meenutab. Tee ääres oli näha, et rohkem juba tegeletakse põllumajandusega, oli näha rohkem lehmi, kitsi, kuked ja kanad," ütles Malle.

Taavi ja Mallega oli kaasas ka Eestis elav abielupaar Annika ja Gilly, kes korraldavad Eestist Ghanasse regulaarselt reise ning räägivad ka neile Aafrikas toimuvast nii, nagu asjad tegelikult käivad.

"Siin on väga paljud inimesed iseendale tööandjad ja enamasti tegeletakse jaekaubandusega. Peaaegu kõik müüvad midagi tee ääres. Kui mitte kohalikku kraami, siis importkaupa või tarbeesemeid. Ja te näete, et on nii palju väikeseid maju. Inimesed ei osta toidupoest kõike ega hoia kraami külmikus, nad ostavad asju sel hetkel, kui vaja läheb. Igal pool on universaalkauplused," ütles Gilly.

Taavi tõi välja, et tanklad näevad Ghanas küll üpris sarnased välja nagu Eestis.

Rännak viis Taavi ja Malle kohta nimega Esase Bontefufou, mida peetakse üheks külaks ja just sealt on pärit mitmed troonil olnud kuningad ning ka tähtsad preestrid. Valgeid inimesi sinna kohta tihti ei satu, mistõttu pakub lastele Taavi ja Malle saabumine eriti suurt elevust. "Mind ajas kohe naerma, et tuli mingi trobikond lapsi  kuskilt putkast välja ja pidasid meid hiinlasteks, "ütles Malle.

Mööda väikeseid teid edasi jalutades tundsid Taavi end Mallega end endiselt kui Hiina turistid, keda külalapsed uurima on tulnud.

Aafrika on tuntud muu hulgas oma kakaoubade poolest, mis jõuavad istandustest kõikjale üle maailma ja on põhiliseks šokolaadi koostisosaks. Gilly tõi välja, et kakaovilja küpsemine võtab aega seitse aastat. "Ma tean, et Kalev ostab kakaod konkreetselt firmalt, mis ostab kogu oma kakao Ghanast. Ghana kakao on peaaegu kõikjal, Ghana on maailmas suuruselt teine kakaotootja."

Mitukümmend minutit 38-kraadises kakaoistanduses higistamist ei olnud Taavile ja Mallele muidugi kerge. "Eile oli päris raske. Oli mäkketõus, see lõõskav päike. Eile oli juba natuke raske, aga hea, et vahepeal saime natuke varjulises kohas istuda. Meil [Eestis], kui kuuma on, see on niivõrd lühikest aega, et sa ei jõuagi nii ära väsida, aga siin on igapäevane see," ütles Malle.

"Taavi Mallega Aafrikas" on TV3s reedeti kell 20 ja vaadatav ka TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad