Reklaam sulgub sekundi pärast

8 aastat tagasi Eestisse kolinud Gilly viis Taavi ja Malle oma sünniriiki: see oli ilus kogemus!

Brit Suurraid

Taavi Libe lendas koos Mallega jaanuarikuus Aafrikasse, ent loomulikult ei teinud nad seda omapäi, vaid nendega oli giidina kaasas ka Ghanast pärit Gilly. Mees tõdeb, et reisiseiklus tema koduriigis oli igati ilus kogemus ning talle tohutult meeldib Ghanat turistidele tutvustada.

Gilly on Ghanast pärit aafriklane, kes on tänaseks seadnud end ja oma pere sisse Viljandimaal. Pakkumine reisisaate raames Aafrikasse sõita tuli produtsent Margus Sikult, kes talle helistas ja palus sihtkoha jaoks soovitust. Gilly pakkus Ghanat ja nii saigi just see riik välja valitud. 

Kuidas Gilly siis Taavi ja Mallega koos reisimisega rahule jäi? "See oli ilus kogemus! Näha ja kuulda inimesi, kes pole ise ghanalased ja näha läbi nende silmade Ghanat - seda oli tõesti ilus näha ja kuulda! Tagasiside oli väga huvitav," sõnab Gilly.

Kuna Gilly on Ghanast pärit ja tunneb seda riiki hästi, õnnestus meie reisiseltskonnal just tänu temale jõuda mitmetesse erinevatesse kohtadesse, kuhu tavaturistid niisama naljalt ei satugi. "Me käisime mu kodulinnas, mis asub Ashanti regioonis. Siis käisime läbi enamuse rannikust. Me läksime Aximi, keskpiirkonda ja Accrasse, mis on pealinn. Põhimõtteliselt 5-6 maakonda ehk neil oli võimalus näha päris elu linnades, neil oli ühtlasi võimalik näha rannikuelu, ööelu ning kuidas elatakse naabruskondades," jutustab Gilly.

Kuidas kirjeldab kohalik Gilly oma kodumaad Ghanat? "Ghana on üks rahumeelsemaid riike, seal on super rahulik elada ja seal pole eriti kallis. Kui minna turistirohkemasse riiki, siis sa kulutad väga palju raha. Probleeme pole põhimõtteliselt. Ma olin väga rõõmus, kui kuulsin, et nad tahaksid millalgi uuesti minna! Ghanalased on väga külalislahked, avatud südametega ja võtavad avasüli vastu. Ghanas sa tunned end teretulnuna," sõnab ta.

Eestisse jõudis Gilly kaheksa aastat tagasi, kui otsustas pärast esimest külastust siia kolida. Nimelt kohtas ta Ghanas üht eestlannat, kellega koos täna ühiselt ka poega kasvatatakse. Igapäevaselt teenib ta leiba kokana töötades. "Mu perekond oli okei sellega, sest me, ashantid, reisime palju ringi. Ma olen seitsmes laps oma perekonnas, kokku on meid üheksa ja peaaegu kõik on mööda maailma laiali," lisab ta, et pere poolt ta mingit hukkamõistu kogenud pole.

Kui nüüd peale reisisaadet peaks leiduma mõni eestlane, kellel tekib soov Ghanasse minna, siis võib julgelt Gilly poole pöörduda. "Meile meeldib välismaalastele näidata oma riiki ja näidata neile kohti, kuhu tavaturist ei pääse!" lubab ta.

"Taavi Mallega Aafrikas" jõuab TV3 eetrisse juba 08. märtsil!

Kommentaarid puuduvad