Andres Puusepp ja Jürgen Pärnsalu möllavad staaride kodudes: loodetavasti jääme sõpradeks edasi…

Jürgen Pärnsalu ja Andres Puusepp on suvesulased
Jürgen Pärnsalu ja Andres Puusepp on suvesulased — FOTO: TV3

Sel suvel võtavad vanad sõbrad Andres Puusepp ja Jürgen Pärnsalu ette suvise staariabi-väljakutse ja tõttavad appi tuntud inimestele, et nende suvekodudes maatöödega rinda pista.

Vikatid, lüpsikud, umbrohtu mattunud peenrad, koduloomad ja kangasteljed ootavad elevusega, et suvesulased tööd murraks ja staaridel endil puhata ja võrkkiiges lesida laseks. Higi voolab, töö suisa sulab käes ja nalja saab loomulikult ka. Mehed on täis hakkamist – või siis mitte – ja otse vaatajate silme ees sünnib suve kõige lõbusam saade.

Esimesena võtab Puusepa-Pärnsalu tandemi oma Saaremaa maakodus vastu rahva suur lemmik Kalle Sepp, kes leiab suvesulastele kenasti rakendust ning õpetab Star FM hommikuprogrammi-poistele ka mehisemaid töövõtteid, sest on ise tuntud kuldsete kätega meistrimehena.

Lisaks Kalle Sepale näeb suvesulaseid TV3s esmaspäeviti kell 20.30 lõbusalt möllamas Jesper Parve, Joel Ostarti, Epp Kärsini, Silver Laasi, Raivo Heina, Lenna Kuurmaa, Lauri Pedaja ja veel mitmete säravate staaride maakodudes.

Sulased Jürgen ja Andres on väga tänulikud kõigile inimestele, kes neid oma koduväravatest sisse lasevad; isegi siis, kui peale nende külaskäiku need väravad neile kunagi enam ei avane – muhelevad nad.

Uurime suvesulastelt endilt, mida vaatajad oodata võiks?

Andres: „Suvesulased“ on üks tore ja huumorit täis saade, kus meie Jürgeniga ulatame  tuntud inimestele suvetööde tegemisel abikäe. Me ju kõik teame, et suvepuhkus on alati liiga lühike, ent tavaliselt on selle ajaga vaja maal palju asju ära teha.

Jürgen: See on suvine kerge meelelahutus, kus saab kaasa elada kahe sõbra õnnestumistele ja ebaõnnestumistele.

Andres: See, kas meist ka suurt abi on, on iseküsimus, sest näiteks mulle väga meeldib tüütutest töödest kõrvale hiilida või lihtsamaid lahendusi leida.

Olete vanad head sõbrad, kes nüüd saatejuhtidena koos eetrisse astuvad. Kui hästi te omavahel sobite?

Jürgen: Arvasin, et sobime, aga tuleb välja, et erinevusi on ikka väga palju. Läbi huumori öeldes loodan, et jääme sõpradeks edasi. Tegelikult sain selle suveseikluse käigus aru, et kaks pead on ikka kaks pead!

Andres: Oleme Jürgeniga tõesti head sõbrad, kuigi tegelikult täiesti erinevad ja pigem võiks öelda, et isegi vastandid, ent millegipärast meie kooslus toimib. Ise tunnen, et Jürgen on just õige mees, kellega koos sellist saadet teha. Sobime superhästi kokku.

Mis töid teid tegema pannakse?

Jürgen: Üldiselt peame tegema ikka neid töid, millega pererahvas ise väga tegeleda ei viitsi. Sellised mustad tööd. Või siis kergemad asjad, mida meiesugustele saab usaldada.

Andres: Need on pigem need tööd, mis tavaliselt peremehele või perenaisele endale eriti ei istu või on hirmus tüütud. On täiesti arusaadav, et kui suvesulased külla tulevad, lükatakse need tööd meie kaela. Näiteks värvimine, kanadega toimetamine, vana heina ning sõnniku laudast välja viskamine, pesu käsitsi pesemine…

Kui tuttavad maatööd teile on?

Jürgen: No eks reha ja labidas on ikka tuttavad tööriistad. Võib ju peale vaadates tunduda, et oleme siidikäpad, ent soovitan saadet vaadata ja ehk murrame müüdi.

Andres: Maatöö ei ole mulle võõras. Lapsepõlves on tehtud igasugu toimetusi, visatud nii heina kui ka võetud kartulit.

Kui palju saates nalja saab?

Jürgen: Tahaks öelda, et ega me nalja tegema läinud. Võtame ikka tõsiselt seda asja. Kuigi meie tegevused võivad muigama panna küll. Ja neid olukordi on pigem palju.

Andres: Minu arvates „Suvesulaste“ saates ainult nalja saabki. Juba tänu sellele, et meie saates osalevad peremehed ja -naised on ise nii toredad ja hea huumoriga. Muidugi on  väga lõbus, kui kaassaatejuhil midagi untsu läheb…no näiteks see, kuidas Jürgen sai kana käest hammustada…kordan – KANA käest hammustada! Kuidas see üldse on võimalik?! Igal juhul oli see tohutult naljakas.

Mis on kaassaatejuhi tugevused?

Andres: Jürgeni tugevuseks on läbimõeldud ja planeeritud tegutsemine. Kui mina olen selline pea ees vette hüppaja, siis Jürgen toob mind maa peale tagasi.

Jürgen: Andres on päris leidlik. On väärt oskus tööst kõrvale hiilida, jättes  mulje, et teed väga palju.

Miks võiks „Suvesulaste“ saadet vaadata?

Jürgen: Kellele ei meeldiks teiste inimeste ebaõnnestumisi vaadata? Nii tundub enda elu palju ilusam…Tegelikult soovime, et inimeste kodudes oleks naeru  ja rõõmu. Kui me kellegi kasvõi korraks muigama paneme, oleme oma tööd teinud hästi…või siis mitte nii hästi…

Andres: „Suvesulaseid“ mitte võiks, vaid lausa peab vaatama, sest saatest leiab palju selliseid oskuseid, mida mitte kusagilt mujalt ei saa. Alustades ja lõpetades kasvõi sellega, kuidas keerulisi ja raskeid töid teha palju lihtsamalt, kui sa arvatagi oskad!

“Suvesulased” alustab TV3s juba 10. juulil kell 20.30!

Kommentaarid puuduvad