Reklaam sulgub sekundi pärast

“Nende asjade peale tullakse sageli liiga hilja!” Notar selgitab vabaabielu lahutamisega kaasnevaid riske

Stuudio

Notar Priidu Pärna selgitab, millised riskid kaasnevad vabaabielu lahutamisega.
Notar Priidu Pärna selgitab, millised riskid kaasnevad vabaabielu lahutamisega. — FOTO: Kuvatõmmis videost

Eestis lahutatakse aastas üle 2000 ametliku abielu ja kui juurde arvestada ka vabaabielu lahutanute hulk, on vastav number kordades suurem. "Stuudio" saates käis külas notar Priidu Pärna, kes selgitas vabaabielu lahutamisega seonduvaid murekohti!

Hinnanguliselt pooled paaridest elavad vabaabielus. Priidu Pärna sõnul teeb vabaabielu populaarseks just selle kooseluvormi lihtsus. "Kui räägime abielu- või kooselulepingu sõlmimisest, siis selleks tuleb minna perekonnaseisu osakonda või notari juurde seda vormistama. Vabaabiellu satume suhete kujunemise käigus. Hakatakse koos elama ja pannakse leivad ühte kappi. Samamoodi nagu kooselu võib lihtsalt tekkida, võib ta ka väga lihtsalt ära lõppeda," räägib Pärna. 

"Lihtsate asjadega on omad riskid. Kui faktilisse koosellu lähed, pead ikkagi teadma, mis on need riskid. Vabaabielus on igaühe vara tema enda vara. Kui elatakse koos ja krunt kuulub mehele, aga sinna ehitatakse peale ühistest rahalistest vahenditest maja, siis ei teki ühisvara, vaid vara kuulub ikkagi krundiomanikule," selgitab Pärna.

"Kui oleme sõlminud abielu, siis kehtib abikaasade vahel sageli ühisvara suhe: kõik, mida abielu vältel soetame või teenime, muutub automaatselt abikaasade ühisvaraks," lisab ta. 

Vaata videost, milliseid riske toob veel kaasa vabaabielu lahutamine ning kuidas ikkagi toimida, et kooselu lõppedes ei jääks endale ainult tühjad pihud!

Kommentaarid puuduvad