Reklaam sulgub sekundi pärast

Slava Ukraini uus juht pingutab eelnevate skandaalide kiuste: meie tegevus on nüüd läbipaistev

"Stuudios" oli skandaalse MTÜ Slava Ukraini uus juht Anu Viltrop, kellega räägiti organisatsiooni tagasilöökidest ja nendest toibumisest. Eelmise juhi Johanna-Maria Lehtmega pole Viltrop enda sõnul kunagi isiklikult suhelnud ning ütleb organisatsiooni praeguse tegevuse kohta, et see on läbipaistev ning endiselt väga vajalik.

Alates juulikuust Slava Ukrainit juhtiv Anu Viltrop tõdes, et ootab ka isiklikult politseiuurimise tulemusi, et n-ö teemale joon alla panna.

"Ma nende emotsioonide kohta isegi ei oska hästi palju vastata. Võib-olla see mõtlemine oli kõige rohkem enne, kui ma selle pakkumise vastu võtsin, et kas ma tahaksin sellisesse rolli astuda. Ühtepidi mul on ju oskused, mida Slava Ukrainile tundus sel hetkel vaja minevat, aga kogu see taust tundus nii eripärane. Täna ma ütleksin, et ma olen enda jaoks lahutanud need kaks asja: üks on vana skandaal, mis on juhtunud, mida ma ei saa kuidagi mõjutada, muuta ega teistsuguseks teha ja teine on see töö, mida me teeme täna. Ja see töö on hästi selge. Venemaa peab Ukrainas täiemahulist sõda. Meie ülesanne või väga mõistlik otsus on Ukrainat aidata. Iga meie läbimõeldud samm, mida me Slava Ukrainis teeme, aitab päriselt päästa Ukraina sõdurite elusid. Hästi lihtsalt eesmärgistatud töö," ütles Viltrop.

Pärast skandaali on Johanna-Maria Lehtme justkui jäljetult kadunud ning Viltrop ütles, et temal igasugune info Lehtme asukoha kohta puudub ning ta pole temaga isegi mitte kunagi suhelnud. "Mul on olnud talle küll küsimusi, mida ma olen saatnud talle meili teel kunagi, kui ma alustasin. Aga ma ei ole saanud ühelegi oma küsimusele vastust."

Viltropi all uue hingamise saanud MTÜ Slava Ukraini ütles, et julgeb lubada, et edaspidi on organisatsiooni tegevus läbipaistev. "Organisatsioonis olid katkestused. Sel hetkel, kui mina tööle hakkasin, oli seal kontol küll teatud summa raha. Oli alles nõukogu, aga tegelikult ei olnud meeskonda, ei toimunud kuigi palju tegevusi, et me põhimõtteliselt saimegi täiesti nullist hakata sisuliselt ehitama uuesti kontakte, tegevusi, mõelda läbi tegevusi ja tööprotsesse," ütles Viltrop ja lisas, et nüüd on igaühel võimalik läbi meedia vaadata, millega MTÜ tegeleb ja mille peale kulutab.

Eelmisel nädalal Ukrainast naasnud Viltropi sõnul on Slava Ukraini üks tegevusi guerilla-kiirabide ehitamine ja ka sel korral mindi Ukrainasse viie autoga, mida oli hooldatud ja osaliselt ümberehitatud ning mille ümberehitamine lõpetatigi Ukrainas. "Guerilla-kiirabide ehitamine on midagi sellist, mis aitab rindelt haavatud sõdureid kiirelt ja turvaliselt ära viia, kus saab jätkata elupäästva esmaabi andmist. Me aitame sellega hoida inimeste elusid.

Vaata lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad