Presidendi peakokk õpetab noortele koolis toidukunsti: sellest võiks kasvada suurem huvi

“Stuudio” reporter Erkki Sarapuu käis külas Nõmme Põhikoolis, kus noored õpivad Eesti presidendi peakokalt toidutarkust.

Reporter Erkki ütles, et alles hiljuti suutsid Norra üliõpilased maha põletada oma ühiselamu, üritades keeta makarone ilma veeta. “Ma usun, et nii mõnigi kodu ja ühiselamu jäävad tulevikus alles, sest need noored saavad õppida toiduvalmistamist peakokkade käe all. Üks peakokkadest muide, kes täna õpetab siin Nõmme Põhikoolis noortele söögitegemist on meie riigi esimese köögi peakokk.”

Kas Eesti presidendi peakoka Taigo Lepiku jaoks on olukord on juba nii kaugele jõudnud, et ta ise ei viitsi enam noaga ringi käia ja ta kasvatab endale järeltulevat põlvkonda peale? “See, kas neist kasvab järeltulev põlv, no ilus unistus. Alustame sellest, et suurem missioon on see, et noored julgeksid kodus süüa teha ja kui sellest kasvab suurem huvi ja ta tahab seda teha igapäevaselt, see on ülim väljatulek sellest.”

“Peakokad kooli” projektijuht Inga Paenurm ütleb, et projekt sai alguse viis aastat tagasi. “Meil oma ajudes see keerles juba pikemalt. Idee on edasi viia Eesti toit meie tulevikule ehk meie lastele. Me tahaksime, et lapsed õpiksid ise hindama toiduvalmistamist, et nad saaksid aru kui lihtne ja maitsev see on. Tänaseks, selel viie aasta jooksul me näeme väga selgelt, et sellist asja on vaja koolides, et see võiks olla üks osa igapäevases kodundustunnis, mis on seotud haridusprogrammiga.”

Köögi ühes otsas valmistatakse kana-frikadellisuppi ja ahjukala, teises nurgas aga karaskit ja kaneelirulle.

Kas presidendi peakokk kuulis noorte suust ka mõnda retsepti, mida ta Kadriorgu kaasa viib? “Veel mitte, aga mul oligi mõte arendada nendega vestlust, et kui nad toidud valmis saavad, et kuidas neil endal kodus on. Et kes mida teinud on, kuidas läinud on. Siis saabki selgeks, et mida nad julgevad teha või msi on nende hirmud köögis.”

Vaata lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad