Reklaam sulgub sekundi pärast

Lavastaja Ain Mäeots armu ei anna: vahel ei jõua näitlejad õigeks ajaks lavale ja siis ma sõiman neid

Kuvatõmmis.
Kuvatõmmis — FOTO: TV3 Stuudio

Juba homme esilinastub uus lasteetendus "Lotte ja kadunud jõuluvana", mis on lavastaja Ain Mäeotsa sõnutsi täielikult uus lugu. Eilse "Stuudio" otse-eeter toimus Unibet Arenalt, kus saatejuht Marko Lõhmus külastas etenduse peaproovi ja püüdis kinni ka näitlejad.

Marko küsis "Stuudio" otse-eetris lavastaja Ain Mäeotsa käest, mis ta arvab, kui palju on neid asju, mis riietusruumis toimub, mida tema ei tea. Mäeots vastab lustakalt, et parem ongi, kui ta ei tea. "Mina olen, erinevalt neist, tõesti kogu aeg siin laval, vahepeal ei jõua näitlejad õigeks ajaks lavale, siis ma sõiman neid ja siis lähme edasi," ütleb ta."Nende inimeste panus, kes on siia nii tehniliselt kui loominguliselt panustanud, on tõesti erakordne," tunneb Mäeots tiimi üle uhkust.

Marko püüdis kinni ka Janno Põldma, kellelt uuris, kas ja mis on sellel aastal tesiti. "Kindlasti on teisiti, see on suur kogukonna lugu, uued tegelased, kindlasti on natuke teistmoodi," ütleb Janno. Nele-Liis Vaiksoo kehastab näiteks sellist tegelast nagu "Köha". Marko uuris, kas lavastuse lõpuks näeb Nele-Liisi kehastatud tegelaskuju tervem välja. "See selgub, kui vaatama tulete," jäi Vaiksoo salapäraseks.

Lotte teksti autoriks on legendaarne Janno Põldma, muusika on kirjutanud Priit Pajusaar ning muusikale teksti Leelo Tungal, kunstnikeks Heiki Ernits ja Iir Hermeliin. 

Lavastajaks on Ain Mäeots (Vanemuine) ja koreograaf on Alice Aleksandridi.

Lavastuse osades säravad mitmed tuntud näitlejad nagu Gerli Padar-Parmas ja tema tütar Camilla Miranda Parmas, Jaanus Tepomees, Hardo Adamson, Mait Malmsten (Draamateater), Sepo Seeman, Ott Lepland, Piret Krumm, Veikko Täär, Ragne Pekarev (Vanemuine), Tiit Sukk (Draamateater), Ott Raidmets (Endla Teater), Nele-Liis Vaiksoo, Priit Volmer (RO Estonia), Märt Jakobson, Lauri Liiv, René Soom (RO Estonia), Liisa Pajusaar, Wanda-Helene Ollep, Mattias Metsalu jpt. 

Vaata "Stuudio" saateid järgi TV3Playst!

Kommentaarid puuduvad