Reklaam sulgub sekundi pärast

Kertu Jukkum ihuüksinda reisimisest: tuli leida kohalikke kaaslasi, et oleks turvalisem

Kirjanik ning ilmarändur Kertu Jukkum andis välja uue raamatu, kus räägib oma reisiseiklustest Kesk-Ameerikas. Reisi võttis Kertu ette küll, kuid päris üksinda pole ta üheski sihtkohas jäänud, kuna turvalisuse mõttes tuli endale leida siiski kohalikke kaaslaseid.

Saatejuhi küsimuse peale, kas antud reisisihtkoht veidi hirmus ei tundunud üksi reisimiseks, sõnas Jukkum, et talle väga meeldivad ehedad kohad. "Mida vähem on seal turismi, seda rohkem on ehedust." Varem polnud Kertu Kesk-Ameerikas käinud. Kertu sõnul pole tema jaoks turismile üles ehitatud butafooriline maailm tõmbav, sest see on igal pool ühesugune. 

"Kui palju neid inimesi ikka on, kes saaksid nii väikese etteteatamise ajaga öelda, et ma nüüd lähen paariks kuuks üheotsapiletiga teadmatusse?" tõdes ta küsimuse peale, miks otsustas minna reisile täiesti üksi. Ja tihtipeale ei leidugi sellist inimest, kes sooviks ning saaks Kertuga kaasa minna. Kuid päris üksinda pole ta siiski üheski sihtkohas jäänud, sest nagu öeldakse, leidub igas sadamas vähemalt üks eestlane. "Tuli endale leida kohalikke kaaslasi ning reisisaatjaid, et oleks veidi ohutum," sõnas Jukkum.

Raamat "Õnn soosib julgeid" on Jukkumi kolmas reisiraamat. 

Vaata "Stuudio" intervjuud Kertu Jukkumiga päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad