Reklaam sulgub sekundi pärast

Integratsiooni võluvõti? Eri rahvusest kooliõpilased pannakse projekti raames tantsima

"Stuudio" reporter Kerli Kivistu käis uurimas, kas tore rahvusvaheline tantsuprojekt aitab kaasa rahvaste sõprusele ja lõimumisele.

Üle aastate on ellu kutsutud projekt, mis ühendab eri rahvustest noori ja seda õige huvitavas võtmes: kõige pealt tants, seejärel kiirkohting. Reporter Kerli käis Tõnismäe Reaalkooli tantsutrenni oma silmaga vaatamas.

Jakob Westholmi Gümnaasiumi gümnaasiumi osa õppealajuhataja Eveli Veske ütles, et nende kool osaleb selles projektis esimest korda ning hetkel on veel raske öelda, kas õpilased seda sündmust oodata oskasid. "Kui meile selline ettepanek tehti, siis mina võtsin loomulikult kohe suure hurraaga selle vastu. See on ju äge, teistmoodi üritus ja päev. Õpilased olid esialgu natukene kahtleval positsioonil, aga mida lähemale päev jõudis, seda ärevamaks ja elevamaks nende meelestatus läks."

Projekt paneb õpilased tõesti omamoodi proovile, kuna osalejate emakeel on erinev. Nende seas on nii ukrainlasi, brasiillasi kui ka inglasi Tallinna rahvusvahelisest koolist, kes kohtuvad esmakordselt noortega nii vene kui eesti õppekeelega koolidest. Nagu öeldakse, on tantsukeel universaalne.

GoldenClub tantsuõpetaja ja Randvere kooli õpetaja Liina Kask ütles, et projekt on seotud Tallinna Linnavalitsuse kodurahuprogrammiga, mis toob kokku noored erinevatest koolidest ja erinevatest rahvustest, kes õpivad pooleteise tunni jooksul tantsimist.

Igast koolist said lõppfinaali 20 parimat. Kes tantsima ei pääsenud, need said endale auväärse kohtunikurolli. Tantsimisega aga üritus ei lõpe. Pärast võitjate väljakuulutamist algas tantsusaalis kiirkohting ning mine tea, kes endale sellel päeval uue sõbra said?

Vaata lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad