Uskumatu lugu: tervisega kimpus Ida-Virumaa mees pole kuus aastat kodust jalga välja tõstnud

„Sotid selgeks“ ja Marek Lindmaa kutsub meeste tervise kuule viidates võimalikult palju looduses liikuma ja ka looduses puhtust hoidma. Uues saates on aga vastupidine näide: 62-aastane Andres, kes pole kuus aastat kodust välja saanud ning olukord tema korteris seab ohtu terve maja.

Ida-Virumaal, ligi 900 elanikuga Püssi linnas, Metsa tn number 6 majas, elab 62-aastane Andres, kes võttis toimetusega ühendust ning kutsus endale külla. Mehe sõnul olevat tema elutingimused väga kehvad ja mitte keegi teda selles ei aita.

Mareki uksekoputusele ja telefonile mees esialgu ei vastanud ning kuna Andres kodust väljas ei käi, tekkis saatemeeskonnal hirm, et midagi võib olla juhtunud. Hoovis askeldav naabrimees aga rahustas maha ja ütles, et Andres ollagi selline tagasihoidlik vaikne mees, kes väga tihti oma korteriust ei ava. Kohale tuli Andrese endine abikaasa, kelle sõnul olevat ta hiljuti Andresega rääkinud ning Andres tundvat ennast halvasti. Kümmekond minutit hiljem teatas naine, et Andres tunneb end nüüd paremini ning on valmis Marek Lindmaa oma kodus vastu võtma.

Korterist vastu vaatav olukord on kergelt öeldes jahmatav. Terve korter on täis riidekotte ja makulatuuri, juhtmed ripuvad, seinad, laed ja põrandad on rasvakihi all. Mees soovib, et keegi aitaks tema elamistingimusi parandada, sest ise ta seda ei suuda. Oma kodust pile ta kuus aastat välja saanud. Ta kurdab, et tervis pole hea, pea uimane ning teda vaevavad tasakaaluhäired.

Ainuke soojaallikas Andrese korteris on katkise korpusega elektriradiaator, sest võlgade tõttu lülitati keskküte välja juba aastaid tagasi. Tema radiaator saab voolu pikendusjuhtmega rippuvast seinakontaktist. Nii radiaatori kui seinakontakti elektrijuhtmete vahed on paksult tolmused. Mis juhtub, kui juhtmete vahelt peaks tekkima väiksemgi lühise säde.

Oma elu parimatel aastatel töötas Andres mesinikuna ning oli 25 aastat abielus, kuid siis läks kõik allamäge. Ta ei eita, et asjale aitas kaasa ka alkohol.

Millist abi Andres täna vallalt ootab? Kuidas reageerib Päästeamet, kellele saatemeeskond Andrese olukorrast teada andis ja videoklipi saatis?

Vaata saadet lähemalt päises olevast videost!

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil ning vaadatav TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad