Reklaam sulgub sekundi pärast

Tuhanded vastuallkirjad! Mähe elanikud on bussimarsruudi muudatuse pärast maruvihased

"Sotid selgeks" alustab juba 13. hooaega ning sedapuhku süvenetakse pealinna liinibussi nr 8 marsruudi muutmisega seotud poleemikasse. Mähe elanikele on selline käik vastukarva, mistõttu on algatatud ka vastav petitsioon. Kas ja kus peitub kõiki pooli rahuldav lahendus?

Tallinna areng on aastate jooksul märgatavalt kiirenenud, kuid sellega käivad kaasas ka suured väljakutsed. Linnajuhtide pingutused muuta Tallinn rohelisemaks ja jätkusuutlikumaks võivad kohati sattuda konflikti elanike mugavuste ja harjumustega. Näiteks võivad teeremondid parandada liiklusohutust ja teede seisukorda, kuid sageli kaasneb nendega ajutine ebamugavus ja liiklusummikud. Samuti võib linnaruumi rohelisemaks muutmine tähendada kohalike elanike igapäevaelu muutumist, sh parkimiskohtade vähenemise või tänavate sulgemise läbi. Seetõttu on inimeste rahulolematus tihti ka mõistetav.

Muu hulgas on Tallinna elanike seas põhjustanud suurt pahameelt bussiliini number 8 – Mäe-Õismäe – marsruudi muudatused. Liini ümberkujundamisel võivad küll olla mõjuvad põhjused, kuid Mähe elanike jaoks tähendab see siiski ebamugavusi ja pikenenud teekonda.

MTÜ Mähe Selts liige Erik Vest ütles, et linn otsustas bussiliini marsruudi muudatuse teostada ilma igasuguse eelteavituseta ja inimesi kaasamata. "Kuna see on meie asumi ainuke kesklinna ühendus, siis ca 5200 inimest andsid oma allkirja, et bussiliini ei tohiks niimoodi muuta, kui pole tehtud uuringuid. Meie jaoks on kõige kehvem see, et bussiliin suunati kesklinnast eemale, kus ei ole Mähe inimestel suurt midagi tehagi," ütles Vest, kelle sõnul on see toonud paljudele Pirita Linnaosa elanikele märkimisväärseid ebamugavusi.

Vest tööb välja nii laste kooliteede pikenemise kui ka suurema ümberistumise vajaduse. Uue marsruudi järgi sõidab buss number 8 Pirita teelt Reidi teele, sundides südalinna minevaid inimesi rohkem jalutama. Hommikune unmmik Reidi teel on tavapärane nähtus, mis muudab väikeste koolilaste teeületamise ohtlikumaks.

Vest heidab Tallinna linnapeale ette, et ta tegelevat vaid enda erakonna päästmisega, mitte linnaelanike muredega. 

Kuidas kommenteerib asja Tallinna abilinnapea Vladimir Svet ja kas asjale leitakse mingi lahendus?

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil ning vaadatav ka TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad