Reklaam sulgub sekundi pärast

Omavoliliselt ehitustöid tegev proua on naabritega tülis: ma ei tulnud selle peale, et luba küsida!

Marek Lindmaa läks külla Viljandi poetess Riina Rossale, kes on endiselt tülis naabritega. Nimelt on naisel enda sõnul ehitajavaim sees ja oma kodu ning ümbruse kujundamiseks on ta nii mõndagi ette võtnud, mis aga naabritele sugugi meeltmööda ei ole.

Juba viis aastat tagasi võttis Marek Lindmaaga ühendust Viljandi poetess Riina Rossa, kes oli kimpus naabritega, kes väidetavalt ei suvatsenud tasuda veearveid. Külaskäik valas naabrite vahelisele tülile aga veelgi õli tulle ning tänaseks pole möödunud pea ühtegi päeva ilma naabrite omavahelise ragistamiseta. Seega läks Marek uuesti tüli põhjuseid uurima.

Eelmisest külaskäigust loodeti tulutult leida veevõlgnikku. Tänaseks olla samal pinnal uus omanik, kellega Riinal olevat samuti kana kitkuda. Nimelt pole Riina rahul uue omaniku isetegevusega. Kuna majas on kolm korterit ja majal kolm omanikku, peaksid Riina arvates ümberehituseks ka tema nõusolekut küsima, mida aga pole tehtud.

Lisaks ühe naabri uste ja akende probleemiga olla probleeme ka teise naabri isetegevusega. Esmalt õhksoojuspump, mis rahulikult elada ei lase. „Nii suur vibratsioon ja suvel eriti, kui külma õhku kasutatakse. Koguaeg müriseb nagu väike traktor.“

Mis on aga peamine põhjus, miks poetess Riina „Sotid selgeks“ endale külla kutsus ja miks teised kaks naabrit temaga vaenujalal on? Kui teised naabrid on oma elamistele vähesel määral ümber- või juurdeehitusi teinud, siis Riina on võtnud ise ette suuremat sorti ehitustööd: väike suvila hoovi peal, rõdu maja esifassaadile ja suuremat sorti terrass maja küljel. „Ehitajavaim on mul sees,“ ütleb proua Riina.

Rõdust kirjutati naise sõnul ka ajalehes, et rõdu on nii varisemisohtlik kui ka tuleohtlik ning samuti pole ehitus kooskõlastatud. „Mina tegin enne valmis ja ise tegin projekti ja siis alles pöördusin linna poole.“

Järgmisena näitas Riina ehitatud terrassi, mille jaoks samuti veel luba pole. "Projektid on kõik pooleli," ütles Riina möödunud aastal ehitatud terrassile viidates.

Naabrid Riina omavolilist ehitust heaks pole kiitnud ega nõusolekut juurdeehituseks andnud ja naisele määrati linna poolt ka sunniraha 2000 eurot. „Ma ei tulnud üldse selle peale, et ma pean nüüd eraldi luba küsima.“

Mis saab aga pärast sunniraha maksmist? Naabrid soovivad lõppkokkuvõtteks, et Riina lammutaks nii rõdu kui terrassi. Lisaks omavolilisele juurdeehitusele süüdistab üks naaber Riinat pidevas terroriseerimises.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil ning vaadatav TV3 Play keskkonnas.

Näita 3 kommentaari

Nägin saadet ja päris ausalt öeldes ei saa aru,kas mammil on juba dementsus või on algamas!!!!!??????
See pole ju normaalne!!!!!!!!!!?????
Kaebab teiste peale .aga mis ise teeb!!!!!???
Lootis tõesti,et Marek Lindmaa on tema poolt ja hakkab teistega seal vaidlema ???????
. Arvas vist,et kui on mingi poetess,et siis on talle rohkem lubatud kui teistele ??????¿
Ei ole ju nii,kui ise kitub teiste peale ,siis pole temal ka õigust midagi teha ,mis teisi häirib .
Pole kuulnudki sellisest luuletajast ega isehakanud poetessist!!!!!!

Vasta

….alal asjatundja ,siis see on ju siililegi selge,et ilma loata ei saa tänapäeval enam. hingatagi varsti,iga liigutuse eest ja jaoks tuleb luba küsida!!!!!!
Eriti linnas veel!!!!!!!!!!
Ise juba üksjagu ilmas elanud,aga kõige elementaarsematki asja ei tea—-loogiline,et kui midagi linna maa peal ehitad,siis tuleb luba küsida!!!!!!!!!!
Ma pole ka ehituses mingi asjatundja,aga minagi tean seda ,kuigi olen palju noorem temast.
Vanemad inimesed peaks ikka nagu juba targemad olema,kui on kauem ilmas elanud ,aga näib,et hoopis vastupidi !!!!!!!!!!
Ilmselt tuleb lasta see maha lammutada ,mis tal ehitatud on ja isegi trahviraha ei loe seejuures.
Aga kus need naabrid siis varem olid,kui mammil alles see ehitus pooleli oli??????
Miks nad siis varem juba linnavalitsusse ei läinud midagi ütlema???????

asja ei tea

Vasta

Kui Riina Rossa on kirjanik ja poetess, siis olen mina priimaballeriin. Viljandis tuntakse teda kui intriganti, pikanäpumeest ja napakat mutti!

Vasta