43-aastane mees kaotas kodu, töö ja lapse hooldusõiguse: ma pole piisavalt alkohoolik sotsiaalkorteri jaoks

Marek Lindmaa ja “Sotid selgeks” võtsid uue hooaja kolmandas episoodis vaatluse alla 43-aastase kodutu Rauli juhtumi, kelle õnnetuste kodaratesse on lennanud rohkem kui üks kaigas. Erinevalt paljudest teistest saatusekaaslastest pole Raulil aga probleeme alkoholiga. Kas elukoha, töökoha ja lisaks veel oma lapse hooldusõiguse eest võitleva mehe loole on mingi lahendus?

Teadaolevalt on väljaspool Tallinna elavaid kodutuid inimesi 235, kellest üks on 43-aastane Raul. Elu hammasrataste vahele jäänud mehe minevik on sarnane paljude tema saatusekaaslastega. Üks erinevus on aga see, et Raulil pole n-ö viinaviga. Tal oli oma pisike ettevõte, mille peamiseks tegevusalaks oli arvutite hooldus ja remont. Tööd jäi aga järjest vähemaks ning ei läinud kaua, kui ettevõte läks hingusele. Sealt alates veeres tema jaoks kõik allamäge ja tulemus on tänaseks käes – elujõus mees on tänaseks koduta.

"Jääb mulje, et ma ei vasta tingimustele, et saada sotsiaalkorterit, kuna ma ei ole piisavalt alkohoolik ja täielikult põhjas," arvas Raul saate alguses.

Täna on Raul olukorras, kus tahab hakata võitlema lapse hooldusõiguse eest, aga pole elukohta, kuhu laps tuua. "Selle jaoks tuleb saavutada ikkagi kindel, pikaajaline töökoht. Pikaajalise töökoha saab garanteerida siis, kui on sul kindel elukoht, mitte nii, et seal kus jope ripub. Ega siin elamine ei ole kindel,” viitab Raul soojustamata aiamajale, kus ta ajutiselt siiski elada saab. Omanikule see siiski ei meeldi juba ainuüksi tema õlule langeva vastutuse pärast.

Mis põhjusel Raul lapse hooldusõigusest ilma jäi? "Põhjus oli selles, et püüdsin Viljandi lastekaitsele selgeks teha, et lapse ema ei ole suuteline last kasvatama ja arvati, et ma mustan lihtsalt lapse ema. Minu juttu kinnitab see, et kui lapse emale anti lapse ainuhooldusõigus, siis vähem kui kaks aastat hiljem võeti talt sisuliselt kõigi kolme lapse hooldusõigus ära. Viimane laps võeti sünnitusmajast kolme päeva vanuselt ära ja pandi kasuperesse."

Talv on tulemas ja järjekord Raulini pole veel jõudnud. Millal see kätte jõuab? Kas vastust teab vanajumal või Kose vallavalitsus?

Rauli sugulased elavad kortermajas ja samuti ka Rauli kaksikvend, kuhu Raul kahjuks elama ei mahuks, sest tema vennal on pisike korter ja viis last ning ega Raul ei soovigi vennale koormaks olla.

"Kas sa vahest õhtuti istud siin ja vaatad tulesid aknas ja mõtled, et miks kurat pidi see minuga niimoodi juhtuma?" küsitakse Raulilt.

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil. Vaata saadet lähemalt päises olevast videost ning lisainfot SIIT!

Kommentaarid puuduvad