Reklaam sulgub sekundi pärast

Lõunapaus bordellis? Pereinimesed külastavad keset päeva prostituute, et õhtusöögiks kodus olla

Kas prostitutsioon ehk n-ö maailma vanim amet on Eestist välja juuritud või vohab hoogsalt edasi? Krimisaate "Raport" uus osa võtab fookusesse prostitutsiooni olukorra Eestis, mis on aastate jooksul teinud läbi mitmeid muutusi.

Intiimteenuseid pakuti kunagi üsna avalikult Sõle tänaval, otse politseimaja taga. Samuti on leidunud uhkeid ja säravaid bordelle pealinna eramajade rajoonis, mida teadis iga endast lugupidav taksojuht. Sinna ssse astusid pealinna võlusid nautivad turistid, ning nädalavahetuse pidusid lõpetasid seal noored ja tublid pereisad. See on olude kirjeldus mitte väga kaugest minevikust. Tänaseks on prostitutsiooni vahendamisel pööratud uus leht. Kas eelnev kirjeldus on unustatud?

PPA kriminaalbüroo organiseeritud kuritegevuse grupijuht Margo Liiva ütleb, et prostitutsioon on viimase 15-20 aasta jooksul oluliselt muutunud ja selle vahendamine samamoodi. „Klassikalisi maju, kus oli baar ja diskosaal esimesel korrusel ja numbritoad kõrgematel korrustel, selliseid enam Tallinnas ei leia. Küll on jäänud aeg-ajalt mõned korterid, kus sellist klassikalist kupeldamisteenust esineb ja need on meie menetlustest läbi käinud, kohtuotsusteni jõudnud. Aga suuremas osas on tegevus kogunenud internetti, erinevatesse kuulutuste keskkonda. Selles mõttes on kogu äri teinud suure muutuse läbi aastate jooksul.“

Samuti kirjeldati saates, et ennast pakkuval naisel võib sellistel juhtudel tekkida vahendajast sõltuvus ja nii käibki ringi sulgemine. Kupeldamine on Eestis keelatud, intiimteenuste pakkumine iseenesest aga mitte. Politsei ülesanne on kuulutuste ja seal taga olevate inimeste monitoorimine, et selgeks teha, kuidas keegi teenust pakub ja miks ta seda teeb.

Kui paljud kohalikud naised sellega tegelevad? „Võib-olla 100-300 kohalikku võiksid teenust pakkuda, aga kuna see tegevus on ka kaootiline, et mingi hetk katkeb, siis uuesti alustatakse jälle, langetakse sama raja peale tagasi," ütles Margo Liiva.

Kes on täna seksteenuste klientideks? „Noores eas meesterahvad, töö ja pereinimesed, kes käivad ametliku tööpäeva sees või lõunapausi ajal teenust tarbimas, et siis õhtul õigeks ajaks koju jõuda. Ei ole kindlat mustrit välja tuua võimalik," lisas Liiva.

Vaata lähemalt päises olevast saatest alates 9:40.

“Raport” on eetris TV3 kanalil esmaspäeviti kell 21:00 ja vaadatav ka TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad